
Opnieuw aanhouding in grote fraudezaak met 130 gedupeerden
DEN HAAG (ANP) - Een man (43) is aangehouden in een grote fraudezaak met al meer dan 130 gedupeerden. Hij wordt ervan verdacht de oplichtingspraktijken van een eerder gearresteerde verdachte te hebben overgenomen. De politie onderzoekt nog wat zijn rol precies was in deze zaak.
De in februari gearresteerde 68-jarige man zou vanaf 2022 met twee investeringsmaatschappijen meer dan 5 miljoen euro hebben binnengehaald van mensen die dachten een goede investering te doen in vastgoed. Maar het geld werd niet geïnvesteerd. Het werd overgeschreven naar privérekeningen van de man en aan hem gelieerde personen en ondernemingen. Naast verduistering wordt hij ook verdacht van witwassen en oplichting.
De man die dinsdag is gearresteerd, zou de oplichtingspraktijken van de eerdere verdachte hebben voortgezet. Bij zijn arrestatie zijn gegevensdragers in beslag genomen en rekeningen bevroren.
De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Fouad L., bekend geworden als de Erasmusschutter, hoort niet in de gevangenis thuis, maar moet behandeld worden. Dat vindt zijn advocaat, Theo Hiddema. De rechtbank in Rotterdam legde L. in februari een levenslange gevangenisstraf op. Volgens Hiddema heeft de rechtbank in het vonnis "gekunsteld toegeredeneerd" naar die straf. Dit zei de raadsman woensdag bij het gerechtshof in Den Haag, waar een eerste inleidende zitting van L.'s zaak in hoger beroep plaatsvond.
26 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden uit Nederland hebben ook de afgelopen dagen hun Spaanse collega's geholpen bij het bestrijden van meerdere natuurbranden. In de provincie Ourense, in het noordwesten van Spanje, woedden dinsdag gelijktijdig vijftien grote branden. De grootste hebben inmiddels duizenden hectares in de as gelegd.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In Eindhoven is de temperatuur gestegen tot boven de 30 graden en daarmee is de tweede regionale hittegolf van het jaar een feit. Om 13.00 uur werd het daar 30,5 graden, meldt Weeronline. Of het ook tot een officiële hittegolf komt, is nog afwachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vliegtuig waarmee Defensie hulpgoederen in Gaza dropt, kampt met een technisch probleem. Dat meldt Defensie. De geplande vluchten gaan daarom voorlopig niet door. "Defensie stelt alles in het werk om het militaire toestel zo snel mogelijk weer in te zetten. Wanneer dat gebeurt, is nog onduidelijk."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag bepaald dat de verdachte van de verkrachting van een 14-jarig meisje in Bodegraven in 1990 voorlopig in de cel blijft. De inmiddels 59-jarige man werd in mei aangehouden op basis van een DNA-match en heeft inmiddels bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuursvoorzitter van de Universiteit van Amsterdam (UvA) Edith Hooge stapt op. Dat maakt de universiteit bekend op de website. Hooge, die vorige zomer aantrad, legt "na een intens jaar" haar taken "met pijn in het hart" neer.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics in Rijswijk, waar cybercriminelen vorige maand wisten binnen te dringen, wil niet zeggen of er losgeld is betaald aan de hackers. Zulke informatie zorgt voor aanvullende risico's en "om die reden kunnen wij hierover geen mededelingen doen", zegt een woordvoerster woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws daarover.
3 uur geleden