Opnieuw 20 jaar cel voor doodschieten rapper Feis, geen tbs
DEN HAAG (ANP) - De 28-jarige Silfano M. is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van twintig jaar, onder meer voor het doodschieten van de Rotterdamse rapper Feis in 2019. Ook is hij schuldig bevonden aan twee keer poging tot doodslag. In 2020 legde de rechtbank hem twintig jaar celstraf op en daarnaast tbs. Het gerechtshof in Den Haag ziet in het hoger beroep geen reden om de man tbs op te leggen.
Het hof acht de man volledig toerekeningsvatbaar. Uit onderzoek door gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum is gebleken dat er vooral gevaar voor herhaling bestaat als M. zich opnieuw in een crimineel milieu begeeft. Hij krijgt van het gerechtshof een maatregel opgelegd tot gedragsbeïnvloeding of vrijheidsbeperking. Hiermee kan het Openbaar Ministerie hem na zijn straf bijvoorbeeld begeleiden bij zijn re-integratie.
De 32-jarige Faisal Mssyeh, de echte naam van de rapper, werd in de nieuwjaarsnacht van 2019 om 04.00 uur ‘s nachts doodgeschoten op de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam. De broer van de rapper raakte bij diezelfde schietpartij zwaargewond. Een maand eerder, op 1 december 2018, beschoot M. een automobilist in Schiedam. In die auto zat een politieagent in opleiding. Een kogel raakte de zijkant van de bestuurdersstoel.
M. beriep zich bij de politie op zijn zwijgrecht. Op de zitting heeft hij alleen verklaard dat hij voorafgaand aan het schieten aanwezig was in het café waar het schietincident plaatsvond. Uit diverse verklaringen van getuigen kwam volgens de aanklager naar voren dat M. "zonder aanleiding en van korte afstand" op de broers Mssyeh heeft geschoten.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
10 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
12 uur geleden