Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opmerkingen Fed-preses stellen Wall Street gerust

Opmerkingen Fed-preses stellen Wall Street gerust

NEW YORK (ANP) - Op aandelenbeurzen in New York is dinsdag met opluchting gereageerd op de toelichting die voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve gaf voor het Congres. De Amerikaanse koepel van centrale banken ziet de inflatie weliswaar hard oplopen, maar Powell verwacht niet dat de prijsstijgingen zo hevig worden als in de beruchte jaren zeventig.

Beleggers volgen opmerkingen van Fed-leden op de voet. Enerzijds speculeren ze over een sneller dan verwachte verhoging van de rente omdat de inflatie hard stijgt, wat aandelenprijzen onder druk kan zetten. Maar ondanks stimuleringsmaatregelen van de Amerikaanse overheid en centrale banken is het herstel op de arbeidsmarkt nog niet zoals gehoopt. Dat zou pleiten voor een onverminderde voortzetting van de stimuleringsmaatregelen, zo gaf Powell toe.

De bekendste graadmeters op Wall Street veerden op na de opmerkingen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 15.636,33 punten. De brede S&P 500 ging 0,5 procent omhoog tot 4246,44 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot een nieuwe recordstand van 14.253,27 punten.

Alphabet

Bij de techbedrijven trok onder andere Google-moeder Alphabet de aandacht. De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar mogelijk concurrentieverstorend gedrag door Google. Het gaat dan met name om de onlinereclametechnologie die het techbedrijf gebruikt. Brussel wil weten of Google de Europese mededingingsregels heeft geschonden door eigen diensten voorrang te geven op die van concurrenten. Beleggers trokken zich daar weinig van aan en zetten het aandeel 0,4 procent hoger.

Ook bij Amazon boezemden mededingingsperikelen weinig angst in. Marktwaakhond FTC begint een onderzoek naar de voorgenomen overname van filmstudio MGM door het webwinkelconcern. Amazon sloot desondanks 1,5 procent hoger. Softwareontwikkelaar Microsoft won ruim 1 procent procent en is nu net als Apple meer dan 2 biljoen dollar waard op de beurs.

GameStop

Computerspellenverkoper GameStop won een tiende aan beurswaarde. Het bedrijf heeft ruim 1,1 miljard dollar opgehaald met een eerder aangekondigde aandelenverkoop. GameStop behoort tot de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen.

Het aandeel van pluimveebedrijf Sanderson Farms werd meer dan 10 procent waard. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft de onderneming plannen om zichzelf te koop te zetten en is er interesse van verschillende partijen voor een overname.

De olieprijzen gingen licht omlaag na nieuws dat Rusland bij oliekartel OPEC wil pleiten voor een productieverhoging. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent minder waard op 73,06 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent tot 74,85 dollar. De euro was 1,1939 dollar waard, tegenover 1,1902 bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

14 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

16 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

18 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

19 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

20 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

21 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

1 dag geleden