Opmerkelijke toename coronabesmettingen in Singapore
SINGAPORE (ANP/RTR) - Ondanks de uitgebreide en snelle maatregelen om verspreiding tegen te gaan, is er in Singapore toch een opmerkelijke toename van het aantal coronabesmettingen vastgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldde maandag 386 nieuwe gevallen. Sinds de uitbraak van het longvirus, was de aanwas van patiënten in 24 uur niet zo groot.
Het ministerie zegt dat veel nieuwe slachtoffers buitenlandse arbeiders zijn, die elkaar aansteken. Ze verblijven in slaapzalen. Duizenden worden daar momenteel in quarantaine gehouden.
De stadstaat telt nu 2918 geregistreerde coronazieken. Tot dusver zijn negen mensen overleden. Singapore ondernam, evenals bijvoorbeeld Zuid-Korea, meteen actie om de coronacrisis te beteugelen, onder meer met een gedeeltelijke lockdown en de introductie van een tracking-app.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
15 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
16 uur geleden