Opmars koffiedrinkers China jaagt concurrentie koffieketens aan
SHANGHAI (ANP/RTR) - Het aantal koffiedrinkers in China groeit hard en dat leidt tot een rappe toename van het aantal koffiezaken in Chinese steden. Duizenden koffiebarretjes werden daar het afgelopen jaar geopend en hierdoor neemt de concurrentie tussen lokale en buitenlandse koffieketens toe.
Het afgelopen seizoen steeg de Chinese koffieconsumptie met 15 procent. Met name studenten zijn grote koffiedrinkers. Ook buiten grote steden als Beijing en Shanghai neemt de vraag toe.
"De Chinese consument neemt steeds meer een westerse levensstijl over en koffie is duidelijk een van de dranken die dat vertegenwoordigt", aldus Jason Yu van marktonderzoeksbureau Kantar Worldpanel.
Bijna 50.000 zaken
Het aantal koffiezaakjes van ketens steeg in China het afgelopen jaar met wel 58 procent tot bijna 50.000 winkels, volgens Alegra Group, een bedrijf dat de groei van koffieketens volgt. De Chinese ketens Luckin Coffee en Cotti Coffee openden samen meer dan 11.000 winkels, maar ook het in het Verenigde Staten gevestigde Starbucks en het Canadese Tim Hortons zijn van plan om de komende jaren duizenden extra winkels te openen in China. Elk van die ketens probeert een zo groot mogelijk deel van de groeiende markt te bemachtigen, zegt een drankenanalist van marktonderzoeksbureau Euromonitor.
China importeert koffie vooral uit Afrika en Zuid-Amerika en naar verwachting wordt China komend seizoen de zevende grootste koffieconsument van de wereld. De Chinese koffieconsumptie verbleekt desondanks bij de hoeveelheden koffie die in de Verenigde Staten en Brazilië worden gedronken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
12 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
16 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
1 dag geleden