Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Opmars elektrische bus vertraagd door corona'

'Opmars elektrische bus vertraagd door corona'

AMSTERDAM (ANP) - De elektrificatie van de bussen in het openbaar vervoer loopt vertraging op door het coronavirus. Nu er veel minder reizigers zijn en de vervoerders daardoor verlies lijden, worden aanbestedingen voor nieuwe bussen veelal uitgesteld. Dat effect is niet alleen in Nederland te zien, maar ook in andere landen, merkt het Economisch Bureau van ING. Het herstel zal jaren duren, verwachten de economen.

In Nederland was begin dit jaar zo'n 15 procent van alle ongeveer 5300 bussen in het openbaar vervoer elektrisch. ING voorspelde eerder dat dit percentage eind dit jaar op 27 procent zou liggen. Dat is nu naar beneden bijgesteld tot 22 procent. In heel Europa was begin dit jaar ongeveer 5 procent van de bussen elektrisch.

Het uitstellen van aanbestedingen zorgt de komende twee jaar voor een lager aantal bestellingen voor elektrische bussen. Daarna wordt een golf aan nieuwe orders verwacht. Voor producenten van die bussen levert dat ook een lastige situatie op. Zij moeten hun productiecapaciteit op peil houden terwijl er de komende jaren minder geld binnenkomt. Ook moeten ze blijven innoveren.

Om te zorgen dat het openbaar vervoer in 2030 uitstootvrij is, zoals de overheid nog steeds wil, moeten de vervoerders extra ondersteund worden, bepleiten de economen van ING. Die rol ligt volgens hen vooral bij provincies en gemeenten.

Meer uit Financieel

Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

20 minuten geleden
Drukkere treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest

UTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.

22 minuten geleden
Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

39 minuten geleden
Sky: KKR zet bedrijf achter Becel en Blue Band in de verkoop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.

53 minuten geleden
Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

2 uur geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

3 uur geleden