Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Opmars elektrische auto's gaat sneller dan eerder gedacht'

'Opmars elektrische auto's gaat sneller dan eerder gedacht'

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde opmars van elektrische auto's verloopt sneller dan gedacht, nu overheden met steeds strengere regelgeving tegen uitstoot komen en de interesse van consumenten in elektrische voertuigen stijgt. Onderzoeks- en accountantskantoor EY denkt dat in 2033 de elektrische auto dominant zal zijn in de wereldwijde autoverkopen, wat vijf jaar sneller is dan eerder werd voorspeld.

De onderzoekers verwachten dat in de grote automarkten Europa, de Verenigde Staten en China binnen twaalf jaar de verkoop van elektrische auto's groter zal zijn dan die van benzine- of dieselauto's. En in 2045 zouden brandstofauto's dan nog slechts minder dan 1 procent uitmaken van de wereldwijde verkopen van nieuwe auto's.

De vraag naar elektrische auto's wordt aangejaagd door regelgeving van overheden om het gebruik van brandstofauto's te ontmoedigen en elektrisch rijden te stimuleren om zo de uitstoot te verlagen tegen klimaatverandering. Bovendien komen steeds meer grote autoproducenten met populaire elektrische modellen, zoals natuurlijk Tesla, maar ook meer traditionele autobedrijven. Zo introduceerde General Motors (GM) een elektrische Hummer, kwam Ford met een elektrische versie van zijn F-150 pick-uptruck en bracht Volkswagen de ID.3 en ID.4 naar de markt. Ook andere automerken hebben diverse elektrische modellen uitgebracht.

Ook de investeringen die worden gedaan in infrastructuur voor elektrisch rijden zorgen voor een grotere vraag naar dergelijke auto's. Zo heeft de Amerikaanse president Joe Biden gezegd 174 miljard dollar uit te willen trekken om elektrisch rijden te stimuleren. Daarbij moeten onder meer een half miljoen laadpunten door de hele VS worden aangelegd.

Meer uit Financieel

Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

14 minuten geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

48 minuten geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

1 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

2 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

2 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

20 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

22 uur geleden