Opmars bitcoin stopt na speculatie over kleinere voorsprong Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De recente opmars van de bitcoin richting een recordhoogte lijkt voorbij, nu de kansen van Donald Trump op een terugkeer naar het Witte Huis bij wedkantoren lager worden ingeschat. De waarde van de digitale munt zakte vrijdagochtend tot ongeveer 69.000 dollar, nadat de koers in de loop van donderdag ook al omlaag was gegaan.
Eerder deze week steeg de waarde van de bitcoin nog tot meer dan 72.000 dollar, waarmee het recordniveau van bijna 74.000 dollar uit maart dit jaar in zicht leek. De opmars werd gedreven door de aanhoudende sterke vraag onder beleggers naar Amerikaanse beursgenoteerde bitcoinfondsen en speculatie dat de Republikeinse presidentskandidaat Trump op 5 november de verkiezingen wint.
De terugval van de munt valt samen met een afnemende voorsprong van Trump op de Democratische kandidaat Kamala Harris op platforms als PredictIt, Polymarket en Kalshi. Daar kunnen mensen gokken op verkiezingsuitslagen.
Kleine cryptobeleggers
Een terugkeer van oud-president Trump naar het Witte Huis wordt als positiever gezien voor de cryptosector. Trump heeft beloofd de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken.
Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het hardhandige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.
Lastig
De waarde die aan voorspellingen bij wedkantoren moet worden gehecht, is wel omstreden vanwege meningsverschillen over hun informatieve waarde en mogelijke kwetsbaarheid voor manipulatie. Opiniepeilingen wijzen op een zeer spannende verkiezingsrace in de aanloop naar de verkiezingsdag op 5 november.
Ook het koersverloop van cryptomunten als de bitcoin is vaak erg lastig te voorspellen. "Hoewel de bitcoin waarschijnlijk zou dalen als Harris de verkiezingen wint, is de reactie op een presidentschap van Trump moeilijker in te schatten", heeft een deskundige van de firma Yardeni Research gezegd. De bitcoin zou dan in waarde kunnen stijgen, maar de kenner sluit ook niet uit dat de koers dan toch weer wat inzakt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
6 uur geleden