Opmars bitcoin stopt na speculatie over kleinere voorsprong Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De recente opmars van de bitcoin richting een recordhoogte lijkt voorbij, nu de kansen van Donald Trump op een terugkeer naar het Witte Huis bij wedkantoren lager worden ingeschat. De waarde van de digitale munt zakte vrijdagochtend tot ongeveer 69.000 dollar, nadat de koers in de loop van donderdag ook al omlaag was gegaan.
Eerder deze week steeg de waarde van de bitcoin nog tot meer dan 72.000 dollar, waarmee het recordniveau van bijna 74.000 dollar uit maart dit jaar in zicht leek. De opmars werd gedreven door de aanhoudende sterke vraag onder beleggers naar Amerikaanse beursgenoteerde bitcoinfondsen en speculatie dat de Republikeinse presidentskandidaat Trump op 5 november de verkiezingen wint.
De terugval van de munt valt samen met een afnemende voorsprong van Trump op de Democratische kandidaat Kamala Harris op platforms als PredictIt, Polymarket en Kalshi. Daar kunnen mensen gokken op verkiezingsuitslagen.
Kleine cryptobeleggers
Een terugkeer van oud-president Trump naar het Witte Huis wordt als positiever gezien voor de cryptosector. Trump heeft beloofd de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken.
Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het hardhandige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.
Lastig
De waarde die aan voorspellingen bij wedkantoren moet worden gehecht, is wel omstreden vanwege meningsverschillen over hun informatieve waarde en mogelijke kwetsbaarheid voor manipulatie. Opiniepeilingen wijzen op een zeer spannende verkiezingsrace in de aanloop naar de verkiezingsdag op 5 november.
Ook het koersverloop van cryptomunten als de bitcoin is vaak erg lastig te voorspellen. "Hoewel de bitcoin waarschijnlijk zou dalen als Harris de verkiezingen wint, is de reactie op een presidentschap van Trump moeilijker in te schatten", heeft een deskundige van de firma Yardeni Research gezegd. De bitcoin zou dan in waarde kunnen stijgen, maar de kenner sluit ook niet uit dat de koers dan toch weer wat inzakt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.
5 uur geleden