Opmars bitcoin stopt na speculatie over kleinere voorsprong Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De recente opmars van de bitcoin richting een recordhoogte lijkt voorbij, nu de kansen van Donald Trump op een terugkeer naar het Witte Huis bij wedkantoren lager worden ingeschat. De waarde van de digitale munt zakte vrijdagochtend tot ongeveer 69.000 dollar, nadat de koers in de loop van donderdag ook al omlaag was gegaan.
Eerder deze week steeg de waarde van de bitcoin nog tot meer dan 72.000 dollar, waarmee het recordniveau van bijna 74.000 dollar uit maart dit jaar in zicht leek. De opmars werd gedreven door de aanhoudende sterke vraag onder beleggers naar Amerikaanse beursgenoteerde bitcoinfondsen en speculatie dat de Republikeinse presidentskandidaat Trump op 5 november de verkiezingen wint.
De terugval van de munt valt samen met een afnemende voorsprong van Trump op de Democratische kandidaat Kamala Harris op platforms als PredictIt, Polymarket en Kalshi. Daar kunnen mensen gokken op verkiezingsuitslagen.
Kleine cryptobeleggers
Een terugkeer van oud-president Trump naar het Witte Huis wordt als positiever gezien voor de cryptosector. Trump heeft beloofd de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken.
Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het hardhandige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.
Lastig
De waarde die aan voorspellingen bij wedkantoren moet worden gehecht, is wel omstreden vanwege meningsverschillen over hun informatieve waarde en mogelijke kwetsbaarheid voor manipulatie. Opiniepeilingen wijzen op een zeer spannende verkiezingsrace in de aanloop naar de verkiezingsdag op 5 november.
Ook het koersverloop van cryptomunten als de bitcoin is vaak erg lastig te voorspellen. "Hoewel de bitcoin waarschijnlijk zou dalen als Harris de verkiezingen wint, is de reactie op een presidentschap van Trump moeilijker in te schatten", heeft een deskundige van de firma Yardeni Research gezegd. De bitcoin zou dan in waarde kunnen stijgen, maar de kenner sluit ook niet uit dat de koers dan toch weer wat inzakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
3 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
4 uur geleden