Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opmars bitcoin stopt na speculatie over kleinere voorsprong Trump

Opmars bitcoin stopt na speculatie over kleinere voorsprong Trump

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De recente opmars van de bitcoin richting een recordhoogte lijkt voorbij, nu de kansen van Donald Trump op een terugkeer naar het Witte Huis bij wedkantoren lager worden ingeschat. De waarde van de digitale munt zakte vrijdagochtend tot ongeveer 69.000 dollar, nadat de koers in de loop van donderdag ook al omlaag was gegaan.

Eerder deze week steeg de waarde van de bitcoin nog tot meer dan 72.000 dollar, waarmee het recordniveau van bijna 74.000 dollar uit maart dit jaar in zicht leek. De opmars werd gedreven door de aanhoudende sterke vraag onder beleggers naar Amerikaanse beursgenoteerde bitcoinfondsen en speculatie dat de Republikeinse presidentskandidaat Trump op 5 november de verkiezingen wint.

De terugval van de munt valt samen met een afnemende voorsprong van Trump op de Democratische kandidaat Kamala Harris op platforms als PredictIt, Polymarket en Kalshi. Daar kunnen mensen gokken op verkiezingsuitslagen.

Kleine cryptobeleggers

Een terugkeer van oud-president Trump naar het Witte Huis wordt als positiever gezien voor de cryptosector. Trump heeft beloofd de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken.

Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het hardhandige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.

Lastig

De waarde die aan voorspellingen bij wedkantoren moet worden gehecht, is wel omstreden vanwege meningsverschillen over hun informatieve waarde en mogelijke kwetsbaarheid voor manipulatie. Opiniepeilingen wijzen op een zeer spannende verkiezingsrace in de aanloop naar de verkiezingsdag op 5 november.

Ook het koersverloop van cryptomunten als de bitcoin is vaak erg lastig te voorspellen. "Hoewel de bitcoin waarschijnlijk zou dalen als Harris de verkiezingen wint, is de reactie op een presidentschap van Trump moeilijker in te schatten", heeft een deskundige van de firma Yardeni Research gezegd. De bitcoin zou dan in waarde kunnen stijgen, maar de kenner sluit ook niet uit dat de koers dan toch weer wat inzakt.

Meer uit Financieel

Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

38 minuten geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

2 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

2 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

2 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

3 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

6 uur geleden