Opmars bitcoin stopt na speculatie over kleinere voorsprong Trump
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De recente opmars van de bitcoin richting een recordhoogte lijkt voorbij, nu de kansen van Donald Trump op een terugkeer naar het Witte Huis bij wedkantoren lager worden ingeschat. De waarde van de digitale munt zakte vrijdagochtend tot ongeveer 69.000 dollar, nadat de koers in de loop van donderdag ook al omlaag was gegaan.
Eerder deze week steeg de waarde van de bitcoin nog tot meer dan 72.000 dollar, waarmee het recordniveau van bijna 74.000 dollar uit maart dit jaar in zicht leek. De opmars werd gedreven door de aanhoudende sterke vraag onder beleggers naar Amerikaanse beursgenoteerde bitcoinfondsen en speculatie dat de Republikeinse presidentskandidaat Trump op 5 november de verkiezingen wint.
De terugval van de munt valt samen met een afnemende voorsprong van Trump op de Democratische kandidaat Kamala Harris op platforms als PredictIt, Polymarket en Kalshi. Daar kunnen mensen gokken op verkiezingsuitslagen.
Kleine cryptobeleggers
Een terugkeer van oud-president Trump naar het Witte Huis wordt als positiever gezien voor de cryptosector. Trump heeft beloofd de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken.
Harris kiest daarentegen voor een gematigde aanpak en heeft beloofd voorstander te zijn van regels voor de sector om de positie van kleine cryptobeleggers beter te beschermen. De standpunten van beide kandidaten contrasteren met het hardhandige optreden tegen de sector onder de huidige president Joe Biden.
Lastig
De waarde die aan voorspellingen bij wedkantoren moet worden gehecht, is wel omstreden vanwege meningsverschillen over hun informatieve waarde en mogelijke kwetsbaarheid voor manipulatie. Opiniepeilingen wijzen op een zeer spannende verkiezingsrace in de aanloop naar de verkiezingsdag op 5 november.
Ook het koersverloop van cryptomunten als de bitcoin is vaak erg lastig te voorspellen. "Hoewel de bitcoin waarschijnlijk zou dalen als Harris de verkiezingen wint, is de reactie op een presidentschap van Trump moeilijker in te schatten", heeft een deskundige van de firma Yardeni Research gezegd. De bitcoin zou dan in waarde kunnen stijgen, maar de kenner sluit ook niet uit dat de koers dan toch weer wat inzakt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
11 uur geleden