Opluchting voor door vuur ingesloten Australiërs op strand
MALLACOOTA (ANP) - Een vuurzee die duizenden mensen naar een strand in zuidoost-Australië dreef, is van richting veranderd. De bosbranden trekken volgens de autoriteiten aan de plaats Mallacoota voorbij, doordat wind de vlammen niet meer daarnaartoe blaast. De omroep ABC meldde dat er aan de rand van Mallacoota wel huizen zijn uitgebrand.
De badplaats ligt ruim 400 kilometer ten zuiden van Sydney. Duizenden mensen zijn er naar het strand gevlucht uit angst voor de oprukkende bosbranden die de lucht donkerrood en asgrauw kleuren. Ze werden onder meer met brandweersirenes opgeroepen hun huizen te verlaten en naar het strand te gaan.
De branden in Mallacoota zijn afgelopen zondag 30 kilometer landinwaarts ontstaan en worden aangewakkerd door de wind. Australië kampt vrijwel jaarlijks met talrijke bosbranden, maar de branden die sinds augustus woeden, zijn veel heviger onder meer door de droogte.
De Australische marine is in actie om mensen die door bosbranden langs de zuidoostkust zijn ingesloten, te helpen of te evacueren. Twee marineschepen worden donderdag voor de kust van Mallacoota verwacht met onder meer voedsel, drinkwater en tijdelijke onderkomens.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
4 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
12 uur geleden