Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opluchting overheerst op beurs Londen

Opluchting overheerst op beurs Londen

LONDEN (ANP) - De aandelenbeurs in Londen stond vrijdagochtend duidelijk op winst. Britse kiezers gaven donderdag een duidelijk mandaat aan premier Boris Johnson om de brexit af te handelen. Daarmee lijkt een einde te komen aan jaren van onzekerheid sinds het brexitreferendum medio 2016. Dit werd door beleggers duidelijk omarmd.

Met name bedrijven die veelal afhankelijk zijn van binnenlandse handel veerden op. De leidende FTSE 100 index, met daarin veel multinationals, stond na iets meer dan een uur handelen 1,5 procent hoger. Het duurdere pond drukte de winsten van bedrijven die in grotere mate afhankelijk zijn van de export. De bredere FTSE 250 steeg dik 4 procent en beleefde zijn grootste sprong sinds 2010.

De kans is na de overwinning van de Conservatieve Partij van Johnson groot dat het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie stapt. Financiële fondsen stonden vooral in de schijnwerpers. Voor banken staat de rol van Londen als financieel centrum op het spel in de onderhandelingen over de brexit. Royal Bank of Scotland en Lloyds wonnen tot 11 procent.

Meer uit Financieel

Hongkongse miljardenclaim tegen Panama om havencontracten

HONGKONG (ANP) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison is een zaak gestart tegen Panama om het intrekken van de concessies van het bedrijf om twee havens bij het Panamakanaal te exploiteren.

1 uur geleden
Bijna 5 procent meer hypotheken afgesloten in het eerste halfjaar

APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.

2 uur geleden
Bijna 5 procent meer hypotheken afgesloten in het eerste halfjaar

APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.

4 uur geleden
Farmaceut Moderna verdubbelt ruimschoots in beurswaarde

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten gesloten. Farmaceut Moderna verdubbelde ruimschoots in waarde na de bekendmaking van positieve onderzoeksresultaten rondom een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker. Beleggers verwerkten verder een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën die de rentes op langlopende staatsobligaties omlaagbracht.

6 uur geleden
Bloomberg: VS halveren metaalheffingen voor Canada

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid om bij een handelsdeal met Canada importheffingen op bepaalde aluminium- en staalexporten te halveren tot 25 procent. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

7 uur geleden
China beveelt JD.com om niet mee te werken aan onderzoek EU

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft internetbedrijf JD.com opgeroepen om niet mee te werken aan een onderzoek van de Europese Unie naar de overname van MediaMarkt en Saturn. Het Chinese JD.com wil het Duitse moederbedrijf van de elektronicawinkelketens overnemen voor 2,2 miljard euro. Brussel vreest oneerlijke staatssteun door China bij die aankoop en doet diepgaand onderzoek voordat er goedkeuring komt. Beijing noemt dit onderzoek nu "ongeoorloofd".

9 uur geleden
Rusland begonnen met import van brandstof, aldus vicepremier

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is begonnen met het importeren van brandstof. Dat meldt vicepremier Alexander Novak woensdag aan het Russische persbureau TASS. Daarbij gaf hij geen details over de hoeveelheden die worden geïmporteerd en waar de brandstof vandaan komt.

10 uur geleden