Opluchting overheerst op beurs Londen
LONDEN (ANP) - De aandelenbeurs in Londen stond vrijdagochtend duidelijk op winst. Britse kiezers gaven donderdag een duidelijk mandaat aan premier Boris Johnson om de brexit af te handelen. Daarmee lijkt een einde te komen aan jaren van onzekerheid sinds het brexitreferendum medio 2016. Dit werd door beleggers duidelijk omarmd.
Met name bedrijven die veelal afhankelijk zijn van binnenlandse handel veerden op. De leidende FTSE 100 index, met daarin veel multinationals, stond na iets meer dan een uur handelen 1,5 procent hoger. Het duurdere pond drukte de winsten van bedrijven die in grotere mate afhankelijk zijn van de export. De bredere FTSE 250 steeg dik 4 procent en beleefde zijn grootste sprong sinds 2010.
De kans is na de overwinning van de Conservatieve Partij van Johnson groot dat het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie stapt. Financiële fondsen stonden vooral in de schijnwerpers. Voor banken staat de rol van Londen als financieel centrum op het spel in de onderhandelingen over de brexit. Royal Bank of Scotland en Lloyds wonnen tot 11 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
7 uur geleden