Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opluchting overheerst op beurs Londen

Opluchting overheerst op beurs Londen

LONDEN (ANP) - De aandelenbeurs in Londen stond vrijdagochtend duidelijk op winst. Britse kiezers gaven donderdag een duidelijk mandaat aan premier Boris Johnson om de brexit af te handelen. Daarmee lijkt een einde te komen aan jaren van onzekerheid sinds het brexitreferendum medio 2016. Dit werd door beleggers duidelijk omarmd.

Met name bedrijven die veelal afhankelijk zijn van binnenlandse handel veerden op. De leidende FTSE 100 index, met daarin veel multinationals, stond na iets meer dan een uur handelen 1,5 procent hoger. Het duurdere pond drukte de winsten van bedrijven die in grotere mate afhankelijk zijn van de export. De bredere FTSE 250 steeg dik 4 procent en beleefde zijn grootste sprong sinds 2010.

De kans is na de overwinning van de Conservatieve Partij van Johnson groot dat het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie stapt. Financiële fondsen stonden vooral in de schijnwerpers. Voor banken staat de rol van Londen als financieel centrum op het spel in de onderhandelingen over de brexit. Royal Bank of Scotland en Lloyds wonnen tot 11 procent.

Meer uit Financieel

Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

54 minuten geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Minder stakers metaal en bouw tegen kabinetsplannen dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau sinds 2022 door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.

1 uur geleden
McDonald's krijgt last onder dwangsom van ILT om wegwerpbekers

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.

2 uur geleden
FNV kondigt staking brouwerijen Heineken aan om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.

3 uur geleden