Opluchting overheerst op beurs Londen
LONDEN (ANP) - De aandelenbeurs in Londen stond vrijdagochtend duidelijk op winst. Britse kiezers gaven donderdag een duidelijk mandaat aan premier Boris Johnson om de brexit af te handelen. Daarmee lijkt een einde te komen aan jaren van onzekerheid sinds het brexitreferendum medio 2016. Dit werd door beleggers duidelijk omarmd.
Met name bedrijven die veelal afhankelijk zijn van binnenlandse handel veerden op. De leidende FTSE 100 index, met daarin veel multinationals, stond na iets meer dan een uur handelen 1,5 procent hoger. Het duurdere pond drukte de winsten van bedrijven die in grotere mate afhankelijk zijn van de export. De bredere FTSE 250 steeg dik 4 procent en beleefde zijn grootste sprong sinds 2010.
De kans is na de overwinning van de Conservatieve Partij van Johnson groot dat het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie stapt. Financiële fondsen stonden vooral in de schijnwerpers. Voor banken staat de rol van Londen als financieel centrum op het spel in de onderhandelingen over de brexit. Royal Bank of Scotland en Lloyds wonnen tot 11 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.
34 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.
2 uur geledenNAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
5 uur geleden