Opluchting op Wall Street na rentebesluit Federal Reserve
NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York hebben woensdag overwegend opgelucht gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die hield zoals verwacht het rentetarief onveranderd, ondanks de nog altijd te hoge inflatie. Voorzitter Jerome Powell zei dat de koepel van centrale banken eerst wil kijken welk effect de eerdere verhogingen hebben op de prijsstijgingen in de Verenigde Staten.
Uit de woorden van de Fed-preses maakten beleggers op Wall Street op dat de kans op nog een renteverhoging in 2023 kleiner is geworden. Daarop stegen de belangrijkste graadmeters voor de aandelenmarkten.
De S&P 500 steeg ruim 1 procent tot 4237,86 punten. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 33.274,58 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,6 procent hoger op 13.061,47 punten
WeWork en Estée Lauder
Naast het rentebesluit was er ook veel aandacht voor WeWork, een verhuurder van kantoorruimte die ooit gezien werd als veelbelovende vernieuwer van werkplekken. Zakenkrant The Wall Street Journal berichtte dat het bedrijf van plan is uitstel van betaling aan te vragen, waarna het aandeel ruim 46 procent minder waard werd.
Opnieuw kwamen veel grote Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Cosmeticabedrijf Estée Lauder stelde daarbij duidelijk teleur en verloor 19 procent aan beurswaarde. Het bedrijf is somberder geworden over de prestaties in de resterende maanden van dit boekjaar, onder andere omdat de verkopen op de belangrijke Chinese markt tegenvallen.
AMD en Meta
AMD won bijna 10 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Kraft Heinz won 2,4 procent. De maker van ketchupmerk Heinz wist afgelopen kwartaal de lagere verkoopvolumes te compenseren met prijsverhogingen en schroefde zijn winstverwachting voor het hele jaar op.
Nieuwe tegenvallers voor Facebook-eigenaar Meta in de Europese Unie joegen beleggers weinig schrik aan. Het socialemediabedrijf mag van Europese privacytoezichthouders gebruikers niet langer bestoken met advertenties die zijn uitgekozen op basis van hun surfgedrag. Ondanks dat die gerichte reclames belangrijk zijn voor het verdienmodel van Meta, eindigde het aandeel 3,5 procent hoger.
Euro en olie
De euro steeg zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0569 dollar. De prijs voor een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 80,93 dollar. De prijs voor Brentolie steeg een fractie tot 85,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
5 uur geleden