Opluchting op Wall Street na rentebesluit Federal Reserve
NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York hebben woensdag overwegend opgelucht gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die hield zoals verwacht het rentetarief onveranderd, ondanks de nog altijd te hoge inflatie. Voorzitter Jerome Powell zei dat de koepel van centrale banken eerst wil kijken welk effect de eerdere verhogingen hebben op de prijsstijgingen in de Verenigde Staten.
Uit de woorden van de Fed-preses maakten beleggers op Wall Street op dat de kans op nog een renteverhoging in 2023 kleiner is geworden. Daarop stegen de belangrijkste graadmeters voor de aandelenmarkten.
De S&P 500 steeg ruim 1 procent tot 4237,86 punten. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 33.274,58 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,6 procent hoger op 13.061,47 punten
WeWork en Estée Lauder
Naast het rentebesluit was er ook veel aandacht voor WeWork, een verhuurder van kantoorruimte die ooit gezien werd als veelbelovende vernieuwer van werkplekken. Zakenkrant The Wall Street Journal berichtte dat het bedrijf van plan is uitstel van betaling aan te vragen, waarna het aandeel ruim 46 procent minder waard werd.
Opnieuw kwamen veel grote Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Cosmeticabedrijf Estée Lauder stelde daarbij duidelijk teleur en verloor 19 procent aan beurswaarde. Het bedrijf is somberder geworden over de prestaties in de resterende maanden van dit boekjaar, onder andere omdat de verkopen op de belangrijke Chinese markt tegenvallen.
AMD en Meta
AMD won bijna 10 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Kraft Heinz won 2,4 procent. De maker van ketchupmerk Heinz wist afgelopen kwartaal de lagere verkoopvolumes te compenseren met prijsverhogingen en schroefde zijn winstverwachting voor het hele jaar op.
Nieuwe tegenvallers voor Facebook-eigenaar Meta in de Europese Unie joegen beleggers weinig schrik aan. Het socialemediabedrijf mag van Europese privacytoezichthouders gebruikers niet langer bestoken met advertenties die zijn uitgekozen op basis van hun surfgedrag. Ondanks dat die gerichte reclames belangrijk zijn voor het verdienmodel van Meta, eindigde het aandeel 3,5 procent hoger.
Euro en olie
De euro steeg zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0569 dollar. De prijs voor een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 80,93 dollar. De prijs voor Brentolie steeg een fractie tot 85,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".
4 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.
2 uur geleden