Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opluchting op Wall Street na rentebesluit Federal Reserve

Opluchting op Wall Street na rentebesluit Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York hebben woensdag overwegend opgelucht gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die hield zoals verwacht het rentetarief onveranderd, ondanks de nog altijd te hoge inflatie. Voorzitter Jerome Powell zei dat de koepel van centrale banken eerst wil kijken welk effect de eerdere verhogingen hebben op de prijsstijgingen in de Verenigde Staten.

Uit de woorden van de Fed-preses maakten beleggers op Wall Street op dat de kans op nog een renteverhoging in 2023 kleiner is geworden. Daarop stegen de belangrijkste graadmeters voor de aandelenmarkten.

De S&P 500 steeg ruim 1 procent tot 4237,86 punten. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 33.274,58 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,6 procent hoger op 13.061,47 punten

WeWork en Estée Lauder

Naast het rentebesluit was er ook veel aandacht voor WeWork, een verhuurder van kantoorruimte die ooit gezien werd als veelbelovende vernieuwer van werkplekken. Zakenkrant The Wall Street Journal berichtte dat het bedrijf van plan is uitstel van betaling aan te vragen, waarna het aandeel ruim 46 procent minder waard werd.

Opnieuw kwamen veel grote Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Cosmeticabedrijf Estée Lauder stelde daarbij duidelijk teleur en verloor 19 procent aan beurswaarde. Het bedrijf is somberder geworden over de prestaties in de resterende maanden van dit boekjaar, onder andere omdat de verkopen op de belangrijke Chinese markt tegenvallen.

AMD en Meta

AMD won bijna 10 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Kraft Heinz won 2,4 procent. De maker van ketchupmerk Heinz wist afgelopen kwartaal de lagere verkoopvolumes te compenseren met prijsverhogingen en schroefde zijn winstverwachting voor het hele jaar op.

Nieuwe tegenvallers voor Facebook-eigenaar Meta in de Europese Unie joegen beleggers weinig schrik aan. Het socialemediabedrijf mag van Europese privacytoezichthouders gebruikers niet langer bestoken met advertenties die zijn uitgekozen op basis van hun surfgedrag. Ondanks dat die gerichte reclames belangrijk zijn voor het verdienmodel van Meta, eindigde het aandeel 3,5 procent hoger.

Euro en olie

De euro steeg zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0569 dollar. De prijs voor een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 80,93 dollar. De prijs voor Brentolie steeg een fractie tot 85,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

9 minuten geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

10 minuten geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

11 minuten geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

30 minuten geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

2 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

3 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

3 uur geleden