Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opluchting op Wall Street na rentebesluit Federal Reserve

Opluchting op Wall Street na rentebesluit Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York hebben woensdag overwegend opgelucht gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die hield zoals verwacht het rentetarief onveranderd, ondanks de nog altijd te hoge inflatie. Voorzitter Jerome Powell zei dat de koepel van centrale banken eerst wil kijken welk effect de eerdere verhogingen hebben op de prijsstijgingen in de Verenigde Staten.

Uit de woorden van de Fed-preses maakten beleggers op Wall Street op dat de kans op nog een renteverhoging in 2023 kleiner is geworden. Daarop stegen de belangrijkste graadmeters voor de aandelenmarkten.

De S&P 500 steeg ruim 1 procent tot 4237,86 punten. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 33.274,58 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1,6 procent hoger op 13.061,47 punten

WeWork en Estée Lauder

Naast het rentebesluit was er ook veel aandacht voor WeWork, een verhuurder van kantoorruimte die ooit gezien werd als veelbelovende vernieuwer van werkplekken. Zakenkrant The Wall Street Journal berichtte dat het bedrijf van plan is uitstel van betaling aan te vragen, waarna het aandeel ruim 46 procent minder waard werd.

Opnieuw kwamen veel grote Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Cosmeticabedrijf Estée Lauder stelde daarbij duidelijk teleur en verloor 19 procent aan beurswaarde. Het bedrijf is somberder geworden over de prestaties in de resterende maanden van dit boekjaar, onder andere omdat de verkopen op de belangrijke Chinese markt tegenvallen.

AMD en Meta

AMD won bijna 10 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Kraft Heinz won 2,4 procent. De maker van ketchupmerk Heinz wist afgelopen kwartaal de lagere verkoopvolumes te compenseren met prijsverhogingen en schroefde zijn winstverwachting voor het hele jaar op.

Nieuwe tegenvallers voor Facebook-eigenaar Meta in de Europese Unie joegen beleggers weinig schrik aan. Het socialemediabedrijf mag van Europese privacytoezichthouders gebruikers niet langer bestoken met advertenties die zijn uitgekozen op basis van hun surfgedrag. Ondanks dat die gerichte reclames belangrijk zijn voor het verdienmodel van Meta, eindigde het aandeel 3,5 procent hoger.

Euro en olie

De euro steeg zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar tot 1,0569 dollar. De prijs voor een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 80,93 dollar. De prijs voor Brentolie steeg een fractie tot 85,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

58 minuten geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

1 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

1 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen Emiraten repatriëren maandag passagiers

DUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.

1 uur geleden
FNV hoopt op lang gesprek met kabinet, verwacht het niet

DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.

2 uur geleden
Energie-Nederland: energierekening stijgt niet direct door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.

2 uur geleden
Weinig Nederlandse reizigers in Dubai door eerdere vliegbeperking

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.

2 uur geleden