Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opluchting op beurzen over mogelijke deal schuldenplafond VS

Opluchting op beurzen over mogelijke deal schuldenplafond VS

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen reageerden donderdag opgelucht op berichten dat de Democraten en Republikeinen in Washington steeds dichterbij een akkoord lijken te komen over een verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond. De ruzie over het schuldenplafond zorgde deze week samen met de inflatievrees voor wilde koersbewegingen op de beurzen, waarbij zware verliezen werden opgevolgd door stevige winsten. De Republikeinen hebben nu een voorstel gedaan om het schuldenplafond tot in december te verhogen.

Daarnaast werd uitgekeken naar de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) en de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten, die later op de dag bekend worden gemaakt. Ook wordt gewacht op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent in de plus op 770,26 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1035,73 punten. De graadmeters in Londen en Parijs wonnen tot 1,2 procent. De DAX in Frankfurt steeg 1,2 procent, ondanks een flinke afname van de Duitse industriële productie in augustus. Woensdag bleek al dat de Duitse industrie kampt met materiaaltekorten en langere levertijden en veel minder nieuwe orders heeft ontvangen.

Shell

Alle 25 AEX-bedrijven stonden in het groen. Techinvesteerder Prosus profiteerde van een sterk herstel in de techsector en ging aan kop in de AEX, met een winst van dik 3 procent. Ook de industriële bedrijven, die veel gas verbruiken om hun producten te maken, toonden herstel dankzij de stabilisatie van de sterk gestegen gasprijzen. Staalmaker ArcelorMittal won 2,4 procent en verffabrikant AkzoNobel klom 1,5 procent.

Shell won 0,2 procent. Het olie- en gasconcern raamt de impact van orkaan Ida in de Golf van Mexico op zo'n 400 miljoen dollar. Die orkaan trof in augustus het zuiden van de Verenigde Staten. Een groot deel van de olieproductie in de Golf van Mexico kwam daardoor tijdelijk stil te liggen.

Ebusco

De producent van elektrische bussen en laadsystemen Ebusco liet weten in de komende weken naar de Amsterdamse beurs te willen gaan. De Brabantse onderneming hoopt met de beursgang zo'n 300 miljoen euro op te halen.

De euro was 1,1568 dollar waard tegen 1,1535 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent tot 76,46 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 80,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

2 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

3 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

4 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

4 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

5 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

21 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

22 uur geleden