Opluchting in Spanje na einde coronanoodtoestand
MADRID (ANP/RTR) - Opluchting in Spanje na het einde van de maandenlange coronanoodtoestand. De strikte maatregelen in de strijd tegen het coronavirus behoorden tot de strengste van Europa.
De Spanjaarden kunnen zich weer vrij in het land bewegen en verwanten en vrienden bezoeken of naar hun vakantiehuis gaan. De afgelopen maanden moesten de meeste inwoners zo veel mogelijk in de buurt van hun woning blijven. Iedereen moet nog wel een mondkapje dragen waar niet voldoende afstand met anderen mogelijk is.
Behalve het opheffen van de noodtoestand, die sinds 14 maart van kracht was, gingen ook de grenzen weer open. De meeste Europeanen mogen het geliefde vakantieland weer in. Van alle reizigers wordt na aankomst op luchthavens de temperatuur gecontroleerd.
Eigenlijk hadden de reisbeperkingen pas op 1 juli moeten vervallen. Maar mede op aandringen van de toeristenindustrie is de opening vervroegd naar 21 juni. De sector, goed voor ruim 12 procent van het bruto binnenlands product, heeft naar eigen zeggen dit seizoen al mogelijk circa 90 miljard euro verloren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
5 uur geleden