Opluchting in Spanje na einde coronanoodtoestand
MADRID (ANP/RTR) - Opluchting in Spanje na het einde van de maandenlange coronanoodtoestand. De strikte maatregelen in de strijd tegen het coronavirus behoorden tot de strengste van Europa.
De Spanjaarden kunnen zich weer vrij in het land bewegen en verwanten en vrienden bezoeken of naar hun vakantiehuis gaan. De afgelopen maanden moesten de meeste inwoners zo veel mogelijk in de buurt van hun woning blijven. Iedereen moet nog wel een mondkapje dragen waar niet voldoende afstand met anderen mogelijk is.
Behalve het opheffen van de noodtoestand, die sinds 14 maart van kracht was, gingen ook de grenzen weer open. De meeste Europeanen mogen het geliefde vakantieland weer in. Van alle reizigers wordt na aankomst op luchthavens de temperatuur gecontroleerd.
Eigenlijk hadden de reisbeperkingen pas op 1 juli moeten vervallen. Maar mede op aandringen van de toeristenindustrie is de opening vervroegd naar 21 juni. De sector, goed voor ruim 12 procent van het bruto binnenlands product, heeft naar eigen zeggen dit seizoen al mogelijk circa 90 miljard euro verloren.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
2 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
6 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
9 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
10 uur geleden