Opluchting in Spanje na einde coronanoodtoestand
MADRID (ANP/RTR) - Opluchting in Spanje na het einde van de maandenlange coronanoodtoestand. De strikte maatregelen in de strijd tegen het coronavirus behoorden tot de strengste van Europa.
De Spanjaarden kunnen zich weer vrij in het land bewegen en verwanten en vrienden bezoeken of naar hun vakantiehuis gaan. De afgelopen maanden moesten de meeste inwoners zo veel mogelijk in de buurt van hun woning blijven. Iedereen moet nog wel een mondkapje dragen waar niet voldoende afstand met anderen mogelijk is.
Behalve het opheffen van de noodtoestand, die sinds 14 maart van kracht was, gingen ook de grenzen weer open. De meeste Europeanen mogen het geliefde vakantieland weer in. Van alle reizigers wordt na aankomst op luchthavens de temperatuur gecontroleerd.
Eigenlijk hadden de reisbeperkingen pas op 1 juli moeten vervallen. Maar mede op aandringen van de toeristenindustrie is de opening vervroegd naar 21 juni. De sector, goed voor ruim 12 procent van het bruto binnenlands product, heeft naar eigen zeggen dit seizoen al mogelijk circa 90 miljard euro verloren.
Meer uit Buitenland
WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.
3 uur geledenAARAU (ANP/AFP) - De 43-jarige verdachte van de dodelijke schietpartij bij een dansfeest in het Zwitserse Aarau afgelopen weekend, kampt met psychologische problemen. Dat meldt justitie in Zwitserland woensdag. Na de schietpartij overleed een 22-jarige Italiaanse, vijf anderen raakten gewond.
4 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.
6 uur geleden