Opluchting in raad Vaals dat grote wielertoertochten blijven
VAALS (ANP) - Raadsleden in Vaals zijn opgelucht dat het "hoofdpijnvoorstel" over het weren van de grote wielertoertochten door het college van B en W van tafel is. De raad verwierp maandagavond het raadsvoorstel om grote wielertochten met duizenden deelnemers te weren uit de gemeente.
Voor PvdA-raadslid Kirsten Pakbiers-Renericken is het een raadsel hoe dit voorstel vanuit B en W tot stand is gekomen. "Volgens ons heeft het college het amendement dat we hebben aangenomen verkeerd geïnterpreteerd. Als B en W duidelijker had aangegeven dat ze die grote toertochten helemaal niet wilden weren, dan hadden we deze commotie niet gehad."
Fractievoorzitter Alain Hamakers van de lokale lijst Nuj Lies Vroemen, was het met zijn PvdA-collega eens. "Warrig is nog een understatement. Dit hadden we kunnen voorkomen. Ik begrijp nog altijd niet hoe het gemeentebestuur tot dit voorstel is gekomen. Het was al duidelijk dat de hele raad de Amstel Gold Race toertocht heel graag wil."
Een meerderheid in de raad gaf het college een waarschuwing met een motie van treurnis, uit teleurstelling over de gang van zaken.
Meer uit Binnenland
ROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
20 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geleden