Opluchting bij Woonbond om aangepast voorstel huurtoeslagen
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, belangenvereniging voor huurders, is "opgelucht" dat de regels voor de huurtoeslag minder ingrijpend veranderen dan in eerdere plannen van het kabinet zou gebeuren. Eerder wilde de regering overstappen op een subsidie waarvan het bedrag afhing van een 'normhuur', in plaats van de daadwerkelijk betaalde huur. Dit plan is geschrapt in een nieuw wetsvoorstel na de kritiek dat veel huishoudens er hierdoor financieel op achteruit zouden gaan.
"Het kabinet heeft onze kritiek ter harte genomen en dat is te prijzen. Met de hoge huurprijzen en alle andere gestegen kosten is een verlaging van de huurtoeslag wel het slechtst denkbare. Gelukkig is die donkere wolk nu verdreven", zegt directeur Zeno Winkels van de Woonbond.
Die organisatie wijst verder op twee positieve veranderingen aan het huurtoeslagenstelsel die het kabinet wil doorvoeren. In de toekomst geldt geen bovengrens meer voor de huren waarvoor mensen huurtoeslag mogen aanvragen. Ook daalt de leeftijdsgrens van 23 naar 21 jaar, stipt de Woonbond aan.
Kritiek en kanttekeningen
Maar er klinkt ook kritiek. Een aantal huurders zou tegen een verlaging van de toeslag aanlopen doordat ze bepaalde servicekosten niet meer mogen meenemen in de berekening van de subsidie.
Ook woningcorporaties zijn overwegend positief over het aangepaste wetsvoorstel. Maar hun koepelorganisatie Aedes heeft ook kanttekeningen. Zo krijgen alle huurders 4 euro minder huurtoeslag. "De verlaging van 4 euro voor iedereen lijkt beperkt, het gaat echter over veel mensen die op het moment al moeite genoeg hebben de touwtjes aan elkaar te knopen", stelt de organisatie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
14 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
20 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
21 uur geleden