Opluchting bij Woonbond om aangepast voorstel huurtoeslagen
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, belangenvereniging voor huurders, is "opgelucht" dat de regels voor de huurtoeslag minder ingrijpend veranderen dan in eerdere plannen van het kabinet zou gebeuren. Eerder wilde de regering overstappen op een subsidie waarvan het bedrag afhing van een 'normhuur', in plaats van de daadwerkelijk betaalde huur. Dit plan is geschrapt in een nieuw wetsvoorstel na de kritiek dat veel huishoudens er hierdoor financieel op achteruit zouden gaan.
"Het kabinet heeft onze kritiek ter harte genomen en dat is te prijzen. Met de hoge huurprijzen en alle andere gestegen kosten is een verlaging van de huurtoeslag wel het slechtst denkbare. Gelukkig is die donkere wolk nu verdreven", zegt directeur Zeno Winkels van de Woonbond.
Die organisatie wijst verder op twee positieve veranderingen aan het huurtoeslagenstelsel die het kabinet wil doorvoeren. In de toekomst geldt geen bovengrens meer voor de huren waarvoor mensen huurtoeslag mogen aanvragen. Ook daalt de leeftijdsgrens van 23 naar 21 jaar, stipt de Woonbond aan.
Kritiek en kanttekeningen
Maar er klinkt ook kritiek. Een aantal huurders zou tegen een verlaging van de toeslag aanlopen doordat ze bepaalde servicekosten niet meer mogen meenemen in de berekening van de subsidie.
Ook woningcorporaties zijn overwegend positief over het aangepaste wetsvoorstel. Maar hun koepelorganisatie Aedes heeft ook kanttekeningen. Zo krijgen alle huurders 4 euro minder huurtoeslag. "De verlaging van 4 euro voor iedereen lijkt beperkt, het gaat echter over veel mensen die op het moment al moeite genoeg hebben de touwtjes aan elkaar te knopen", stelt de organisatie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.
3 uur geleden