Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oplopende energieprijzen jagen inflatie in Japan aan

Oplopende energieprijzen jagen inflatie in Japan aan

TOKIO (ANP) - De consumentenprijzen in Japan zijn in oktober voor de tweede maand op rij gestegen. Vooral de hogere prijzen voor energie en met name brandstof zorgden ervoor dat het leven in Japan in doorsnee iets duurder werd. Het steunpakket dat de Japanse premier Fumio Kishida aankondigde zal onder andere gebruikt worden om de oplopende brandstofkosten te beteugelen.

De prijzen exclusief die van verse voedingsmiddelen stegen op jaarbasis met 0,1 procent, meldde het Japanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat cijfer kwam overeen met de gemiddelde verwachting van analisten. De prijsstijging werd gedrukt door de lagere tarieven voor mobiele telefonie. Aan de pomp waren Japanners in doorsnee 21 procent meer kwijt in vergelijking met een jaar eerder.

De inflatie in Japan is nog altijd veel minder hoog dan die van andere economieën zoals de Verenigde Staten of in Europa. De stijgende olieprijzen beginnen voor Tokio evenwel een probleem te worden. De Japanse regering wil onder andere transportbedrijven en de visserij helpen met de hoge brandstofrekening.

Meer uit Financieel

Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

2 minuten geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

5 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

31 minuten geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

44 minuten geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

1 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

2 uur geleden
Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

2 uur geleden