Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving toerisme doet resultaten easyJet goed

Opleving toerisme doet resultaten easyJet goed

LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft geprofiteerd van de opleving van het toerisme in Europa. De Britse budgetmaatschappij vervoerde van april tot en met juni meer passagiers en wist de omzet verder op te voeren met hogere ticketprijzen en extra inkomsten voor bijvoorbeeld het meenemen van handbagage.

Per vliegtuigstoel stegen de inkomsten met bijna een kwart. Tegelijkertijd wist easyJet de kosten per vervoerde passagiers licht omlaag te krijgen, als brandstofkosten niet worden meegerekend.

Mede daardoor slaagde de luchtvaartmaatschappij erin in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar een winst voor aftrek van belastingen te boeken van 203 miljoen pond (234 miljoen euro). Een jaar eerder leed het bedrijf nog een verlies van 114 miljoen pond.

Eventuele recordwinst

In het lopende kwartaal, met de belangrijke zomermaanden, verwacht easyJet ruim 26 miljoen passagiers te vervoeren, 5 procent meer dan een jaar eerder. Daarbij ligt het bedrijf volgens topman Johan Lundgren top schema om een recordwinst te boeken.

Tegelijkertijd waarschuwt easyJet dat stakingen in de luchtvaartsector die optimistische vooruitzichten kunnen verstoren. De "hele sector heeft te maken met uitdagende omstandigheden deze zomer", meldt het bedrijf. Daarbij doelt easyJet op een toename van het aantal stakingen en andere problemen bij luchtverkeersleiders in Europa. Tussen juli en september moest easyJet bijna 2000 vluchten schrappen.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

46 minuten geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

58 minuten geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

1 uur geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

2 uur geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

2 uur geleden
Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.

3 uur geleden
OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

6 uur geleden