Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving Nederlands zwemmen moet tot zeldzaam WK-goud leiden

Opleving Nederlands zwemmen moet tot zeldzaam WK-goud leiden

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zwemmers zijn terug in de wereldtop en dat moet in Doha leiden tot de eerste gouden WK-medaille bij de mannen sinds 1998. Schoolslagspecialist Arno Kamminga gaat vanaf zondag zelfs voor twee wereldtitels in dit olympische jaar. "Die kans krijg je niet vaak. Ik heb de afgelopen weken kei- en keihard getraind voor deze droom", zegt de winnaar van twee keer olympisch zilver in 2021.

Ook trainingsmaat Caspar Corbeau (22), die vorig jaar op de WK vijfde werd op de 200 meter schoolslag, moet van trainer Mark Faber geloven in een medaille. "Mark heeft dat bij ons allemaal de afgelopen maanden in ons hoofd proberen te krijgen. En als je kijkt naar onze resultaten van de afgelopen maanden, hebben we inderdaad een uitgelezen kans op een podiumplek", meent de geboren Amerikaan, die samen met Kamminga, Kenzo Simons en Tes Schouten onder Faber traint.

In het Japanse Fukuoka pakte de Nederlandse zwemploeg vorig jaar drie WK-medailles: Kamminga won zilver op de 100 meter schoolslag, brons was er voor Schouten (200 school) en Marrit Steenbergen (100 vrij).

Prestaties in Qatar

Faber, naar wie een onderzoek loopt naar ongepast gedrag, rekent nu op meer. Onder meer doordat met olympisch kampioen Zac Stubblety-Cook en wereldkampioen Qin Haiyang twee favorieten op de 200 school ontbreken. Verschillende andere toppers kiezen ook voor een andere voorbereiding op de Spelen. Zo is Nyls Korstanje, de nummer 5 van vorig jaar, ineens een titelkandidaat op de 100 meter vlinderslag doordat de gehele top 4 van Fukuoka er niet is.

Toch telt een wereldtitel in Doha niet minder mee, zei medaillekandidate Steenbergen. Daar sloot Kamminga zich bij aan. "Ook ik wil in Parijs op mijn best zijn, maar dat betekent niet dat ik nu niet hard kan zwemmen. Mijn zilveren plakken op de afgelopen twee WK's waren al vrij uniek, maar ik ga nu niet zwemmen voor zilver", aldus de Katwijker, die 26 jaar na Marcel Wouda de tweede Nederlandse wereldkampioen op de langebaan wil worden. Bij de vrouwen pakte Ranomi Kromowidjojo in 2013 de laatste Nederlandse wereldtitel.

Persoonlijke records

Schouten (23) kan volgens Faber ook rekenen op eremetaal. "Ze wint op de WK's en EK's sinds december 2022 steeds een medaille. Ze is continu aan het leveren. Automatische medailles zijn er niet, maar ze heeft een hele goede kans omdat ze zo stabiel geworden is." Daar wil de zwemster zelf nog niet te veel op vooruitlopen. "Ik hoop persoonlijke records te zwemmen en ik heb eigenlijk geen gevoel dat dat niet goed gaat komen. Wat daar dan uitkomt, zal dan blijken."

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

6 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

8 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

9 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

9 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

14 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden