Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving economie doet industrieel concern 3M goed

Opleving economie doet industrieel concern 3M goed

SAINT PAUL (ANP/RTR) - Industrieel concern 3M profiteert volop van de opleving van de economie na de coronacrisis. Alle onderdelen van het bedrijf, dat onder meer mondmaskers, medische hulpmiddelen en Post-it-notitiebriefjes maakt, voerden de omzet stevig op. 3M werd daardoor ook positiever over heel 2021.

In totaal ging de omzet met bijna een kwart omhoog tot 8,9 miljard dollar in het tweede kwartaal. Daarbij had 3M ook voordeel van wisselkoersverschillen, omdat buitenlandse munteenheden duurder werden ten opzichte van de dollar. Onder de streep hield het concern een winst van 1,5 miljard dollar over.

Opvallend is dat 3M niets meldt over de gestegen prijzen voor grondstoffen. Steeds meer bedrijven geven aan daarvan last te hebben en de prijzen te laten stijgen om zo de winstmarge te kunnen behouden.

Meer uit Financieel

OM wil dat rechter cryptoplatform Knaken failliet verklaart

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de rechtbank in Rotterdam gevraagd het platform Knaken Cryptohandel en de daaraan verbonden stichting failliet te verklaren. Het OM neemt deze stap na signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over een "zeer zorgwekkende situatie" bij de aanbieder van cryptodiensten. Knaken heeft geen vergunning voor de handel in cryptomunten verkregen en is inmiddels gestopt met zijn activiteiten.

5 minuten geleden
Prijzen industrie stijgen verder door dure olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen in de industrie zijn in mei 5,8 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat hing voor een groot deel samen met de sterk gestegen olieprijzen, die vaak een grote invloed hebben op de industriële afzetprijzen.

6 minuten geleden
Nederlandse industrie groeit weer na drie krimpjaren, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.

7 uur geleden
Amerikaanse beurzen sluiten flink hoger, Dow bereikt nieuw record

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.

9 uur geleden
Reuters: onderdelen en foto's Apple iPhone 18 Pro op dark web

SAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.

10 uur geleden
Frankrijk verbiedt reclame snelwisselende mode van Temu en Shein

PARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.

10 uur geleden
WhatsApp maakt contact mogelijk zonder telefoonnummer

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.

12 uur geleden