Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving coronavirus in België 'versnelt'

Opleving coronavirus in België 'versnelt'

BRUSSEL (ANP) - Ook in België grijpt het coronavirus weer sneller om zich heen. Er raken bijna net zoveel mensen besmet als begin augustus, toen België in een 'tweede golf' leek te belanden.

Na weken waarin het virus op zijn retour was, neemt het aantal besmettingen de laatste dagen weer toe. Nu "zien we zelfs een kleine versnelling in deze toename", zei de Belgische viroloog Steven Van Gucht vrijdag over de cijfers van de voorbije week. Hij wijst erop dat veel vakantiegangers de afgelopen tijd zijn teruggekeerd uit landen waar het virus rondwaart en dat de scholen weer zijn begonnen.

Het aantal ziekenhuisopnames hield tot dusver geen gelijke tred met de stijging van het aantal besmettingen. Maar het aantal mensen dat in het ziekenhuis belandt, loopt nu sterk op, tonen de cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano.

Meer uit Buitenland

Orkaan Isaias komt aan land in Florida

DESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.

22 minuten geleden
Trump: nog geen beslissing over livestream van executie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.

3 uur geleden
Orkaan Isaias nadert kust Florida, overstromingen verwacht

NAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.

6 uur geleden
Zeer zware aardbeving voor kust van Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.

8 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen bij protesten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.

8 uur geleden
Nederland en zeven andere landen steunen Strafhof in verklaring

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.

10 uur geleden
EU-buitenlandministers bespreken maandag Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.

10 uur geleden