Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opleving coronavirus in België 'versnelt'

Opleving coronavirus in België 'versnelt'

BRUSSEL (ANP) - Ook in België grijpt het coronavirus weer sneller om zich heen. Er raken bijna net zoveel mensen besmet als begin augustus, toen België in een 'tweede golf' leek te belanden.

Na weken waarin het virus op zijn retour was, neemt het aantal besmettingen de laatste dagen weer toe. Nu "zien we zelfs een kleine versnelling in deze toename", zei de Belgische viroloog Steven Van Gucht vrijdag over de cijfers van de voorbije week. Hij wijst erop dat veel vakantiegangers de afgelopen tijd zijn teruggekeerd uit landen waar het virus rondwaart en dat de scholen weer zijn begonnen.

Het aantal ziekenhuisopnames hield tot dusver geen gelijke tred met de stijging van het aantal besmettingen. Maar het aantal mensen dat in het ziekenhuis belandt, loopt nu sterk op, tonen de cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano.

Meer uit Buitenland

Satellietbeelden: zeker 2500 gebouwen verwoest door ramp Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.

45 minuten geleden
Spaanse premier hekelt desinformatie over Ceuta

MADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.

54 minuten geleden
Congo telt meer dan 6000 besmettingen met ebolavirus

KINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.

57 minuten geleden
Bemanning veerboot Cyprus verdacht van nalatigheid

KYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.

1 uur geleden
Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
Pakistan: meer landen overwegen toetreding tot nieuw defensiepact

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.

4 uur geleden
China bestraft mensen om 'misinformatie' na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.

5 uur geleden