Opletten voor verbranden vanwege krachtige zon
AMSTERDAM (ANP) - Mensen die in hun eigen tuin of op balkon deze week van de zon genieten, doen er verstandig aan zich goed in te smeren met zonnebrandcrème. Volgens Weeronline.nl is de zon de komende dagen heel krachtig. Met een zonkracht 4 tot 5 kan een lichte huid al in 20 tot 40 minuten verbranden, aldus het weerbureau.
Tussen 13.00 uur en 15.00 uur is de zon het felst, maar ook voor en na die tijden kan de huid makkelijk rood kleuren. Ook eerder deze week was de zonkracht hoog en werd op veel plaatsen zonkracht 4 gemeten. Voor begin april zijn dit bijzonder hoge waarden. De zonkracht hangt niet af van de temperatuur. Juist koele dagen met veel zon zoals in maart en april zijn erg verraderlijk. De zonkracht is afhankelijk van de hoeveelheid ozon hoog in de atmosfeer. Wanneer de ozonlaag dun is, bereikt meer schadelijke UV-straling het aardoppervlak en kan de huid sneller verbranden.
De komende dagen schijnt de zon volop, ontstaan hooguit enkele stapelwolken en zijn soms dunne sluierwolken zichtbaar, aldus Weeronline.nl. Op Goede Vrijdag en zaterdag is de zonkracht het hoogst: 4 in het noorden tot 5 in het zuiden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie.
46 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.
2 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
6 uur geleden