Opkomst in Rotterdam blijft wat achter bij andere grote steden
ROTTERDAM (ANP) - De opkomst voor de verkiezingen van de Tweede Kamer in Rotterdam blijft wat achter bij andere grote steden. Om 20.30 uur had iets meer dan 63 procent van de kiezers van de havenstad een stem uitgebracht. In Amsterdam was het opkomstpercentage op datzelfde tijdstip 69 procent, in Utrecht 78 en in Den Haag 68 procent. De stembureaus in Nederland blijven nog open tot 21.00 uur, waarna het tellen van de stemmen begint.
Zowel bij de gemeenteraadsverkiezingen vorig jaar (38,9 procent) als bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten eerder dit jaar (42,5 procent) scoorde de havenstad in de laagste regionen wat betreft de opkomst. Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 kwam 67,7 procent van de Rotterdamse kiezers opdagen, tegen 78,7 procent in heel Nederland.
Rotterdam waarschuwt kiezers om geen twee vakjes rood te kleuren bij de lijstcombinatie GroenLinks-PvdA. Op sociale media staan berichten dat mensen die op die partij willen stemmen twee bolletjes moeten inkleuren. "Maar dat is niet juist. Voor een geldige stem moet je één bolletje rood kleuren", waarschuwde ook het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
46 minuten geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.
3 uur geleden