Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opkomst Franse verkiezingen nu iets hoger dan week geleden

Opkomst Franse verkiezingen nu iets hoger dan week geleden

PARIJS (ANP) - In de tweede en beslissende ronde van de Franse parlementsverkiezingen heeft op het middaguur bijna 19 procent van de kiezers een stem uitgebracht. Dat is iets meer dan in de eerste ronde een week geleden. Toen had om 12.00 uur 18,4 procent van de kiezers gestemd.

Net als op 12 juni is de opkomst in en rond Parijs heel erg laag. In het departement Seine-Saint-Denis brachten zondagmorgen de minste stemgerechtigden hun stem uit. Slechts 8,8 procent had er gestemd. In het departement aan de noordrand van Parijs leeft een groot deel van de bevolking in armoede. Er is veel werkloosheid en criminaliteit onder de circa 1,6 miljoen inwoners.

De partijencoalitie van president Emmanuel Macron verliest volgens alle peilingen zondag een heleboel Kamerzetels. Als het verlies erg groot uitvalt, verliest Macron ook de meerderheid in de Nationale Vergadering en krijgt hij grote problemen met zijn beleidsplannen. Bijna alle 577 zetels staan op het spel. In de eerste ronde waren er nauwelijks kiesdistricten waar de uitslag door een grote meerderheid voor een kandidaat meteen kon worden vastgesteld. Exitpolls en uitslagen komen vanaf 20.00 uur.

Meer uit Buitenland

Starship landt volgens plan in Indische Oceaan

STARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship van Elon Musks bedrijf SpaceX is volgens plan in de Indische Oceaan geland. Het was de tiende testvlucht met de Starship. "Splashdown bevestigd! Gefeliciteerd aan het hele SpaceX-team met een spannende tiende vluchttest van Starship!", schreef het ruimtevaartbedrijf na de missie van ongeveer een uur op X.

1 uur geleden
Starship eindelijk succesvol gelanceerd voor testvlucht

STARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship is in de nacht van dinsdag op woensdag met veel lawaai de lucht in geschoten voor een nieuwe testvlucht. De roestvrijstalen kolos steeg om 01.30 uur Nederlandse tijd op vanaf de basis van ruimtevaartbedrijf SpaceX in het zuiden van de Amerikaanse staat Texas. De lancering werd begroet met luid gejuich van SpaceX-medewerkers, zo was te zien op een webcast.

1 uur geleden
Bolsonaro krijgt 24-uursbewaking wegens vluchtgevaar

BRASILIA (ANP/AFP) - Een Braziliaanse rechter heeft bepaald dat voormalig president Jair Bolsonaro, die onder huisarrest staat in afwachting van de uitspraak in zijn proces wegens poging tot staatsgreep, vierentwintig uur per dag dient te worden bewaakt. Volgens de rechter is dit nodig vanwege "vluchtgevaar".

1 uur geleden
Venezuela zet oorlogsschepen in tegen Amerikaanse aanwezigheid

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela laat in reactie op de aanwezigheid van Amerikaanse oorlogsschepen zelf ook oorlogsschepen voor de kust varen. De Verenigde Staten stuurden vorige week drie vaartuigen naar de wateren rond het land om drugssmokkel tegen te gaan en druk te zetten op president Nicolás Maduro.

8 uur geleden
VN creëren adviesorgaan over kunstmatige intelligentie

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben een adviesorgaan opgericht over kunstmatige intelligentie (AI). Lidstaten maakten zich zorgen over de snelle ontwikkeling van de technologie en hadden om zo'n instantie gevraagd.

10 uur geleden
Trump wil doodstraf voor moordenaars in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat iedereen die een moord pleegt in de hoofdstad Washington de doodstraf krijgt. Volgens hem is dat nodig om de misdaad in de stad aan te pakken. De doodstraf is in Washington al sinds 1981 afgeschaft.

10 uur geleden
Politie arresteert honderden mensen bij Notting Hill Carnival

LONDEN (ANP/DPA) - De Londense politie heeft naar eigen zeggen tijdens het Notting Hill Carnival afgelopen weekend meer dan vijfhonderd verdachten gearresteerd. Gezichtsherkenning heeft volgens de politie een belangrijke rol gehad bij de aanhouding en vervolging van verdachten.

11 uur geleden