Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opkomst Franse verkiezingen nu iets hoger dan week geleden

Opkomst Franse verkiezingen nu iets hoger dan week geleden

PARIJS (ANP) - In de tweede en beslissende ronde van de Franse parlementsverkiezingen heeft op het middaguur bijna 19 procent van de kiezers een stem uitgebracht. Dat is iets meer dan in de eerste ronde een week geleden. Toen had om 12.00 uur 18,4 procent van de kiezers gestemd.

Net als op 12 juni is de opkomst in en rond Parijs heel erg laag. In het departement Seine-Saint-Denis brachten zondagmorgen de minste stemgerechtigden hun stem uit. Slechts 8,8 procent had er gestemd. In het departement aan de noordrand van Parijs leeft een groot deel van de bevolking in armoede. Er is veel werkloosheid en criminaliteit onder de circa 1,6 miljoen inwoners.

De partijencoalitie van president Emmanuel Macron verliest volgens alle peilingen zondag een heleboel Kamerzetels. Als het verlies erg groot uitvalt, verliest Macron ook de meerderheid in de Nationale Vergadering en krijgt hij grote problemen met zijn beleidsplannen. Bijna alle 577 zetels staan op het spel. In de eerste ronde waren er nauwelijks kiesdistricten waar de uitslag door een grote meerderheid voor een kandidaat meteen kon worden vastgesteld. Exitpolls en uitslagen komen vanaf 20.00 uur.

Meer uit Buitenland

Grote branden op Chios, 16 dorpen geëvacueerd

ATHENE (ANP/DPA) - Brandweerlieden bestreden zondag grote branden op het Griekse eiland Chios. Volgens de lokale autoriteiten werden hierbij elf blusvliegtuigen en -helikopters ingezet. De Griekse publieke omroep ERT meldde dat zestien dorpen moesten worden geëvacueerd door de zware rookontwikkeling. Een groot opvang- en registratiekamp voor migranten werd eveneens ontruimd.

15 minuten geleden
Australië: steun voor aanval VS en oproep tot diplomatie

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong zei maandag dat Canberra de Amerikaanse aanval op Iran steunde en riep op tot de-escalatie en een terugkeer naar diplomatie. "Wij steunen de maatregelen die de VS hebben genomen om te voorkomen dat Iran een kernwapen in handen krijgt", zei Wong in een televisie-interview.

1 uur geleden
VS dreigen Iran in Veiligheidsraad met 'verwoestende vergelding'

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Dorothy Shea, heeft Iran gewaarschuwd dat het "niet mag escaleren. Elke Iraanse aanval, direct of indirect, op Amerikanen of Amerikaanse bases zal worden beantwoord met verwoestende vergeldingsmaatregelen." Shea zei dit in een spoedvergadering van de Veiligheidsraad van de VN over de Amerikaanse aanvallen op Iran van zondagochtend vroeg.

6 uur geleden
IAEA: toegangen tot uraniumopslag nucleaire site Isfahan geraakt

WENEN (ANP/RTR) - De ingangen van tunnels die leiden naar een voorraad van Irans hoogverrijkt uranium op de nucleaire site in Isfahan zijn geraakt door de nachtelijke aanval van de Verenigde Staten. Dat laat het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) weten in een verklaring.

6 uur geleden
Doden bij raketaanval Rusland op militair trainingskamp Cherson

CHERSON (ANP/RTR) - Bij een Russische raketaanval op een militair trainingskamp in de zuidelijke Oekraïense regio Cherson zijn drie doden gevallen, meldt het Oekraïense leger. Ook vielen elf gewonden. Meer slachtoffers zouden zijn voorkomen door een waarschuwingssysteem.

7 uur geleden
Netanyahu: we zijn dicht bij bereiken van oorlogsdoelen in Iran

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël is dichter bij het bereiken van zijn oorlogsdoelen in Iran gekomen door het Amerikaanse bombardement op nucleaire installaties. Dat laat premier Benjamin Netanyahu zondagavond weten in een persconferentie.

7 uur geleden
Dodental door zelfmoordaanslag op kerk in Damascus loopt op

DAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - Door een zelfmoordaanslag op een Grieks-orthodoxe kerk in Damascus zijn minstens twintig doden gevallen, meldt het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 52 mensen gewond. Eerder spraken hulpdiensten van minstens vijftien doden.

9 uur geleden