Opkomst drie grote steden hoger dan 2019, Rotterdam bijna gelijk
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag, Utrecht en Amsterdam is het opkomstpercentage bij de Europese Parlementsverkiezingen hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2019. Van de kiesgerechtigde Rotterdammers gingen er procentueel gezien net iets minder naar de stembus dan vijf jaar terug, namelijk 33,8 procent nu tegenover 33,9 procent toen.
In Den Haag bracht 40,4 procent van de stemgerechtigden een stem uit, in 2019 bedroeg dit 39 procent. De eindteller staat in Utrecht op 55,9 procent, flink hoger dan het landelijke opkomstpercentage van 46,8 procent. In 2019 vond 50,8 procent van de Utrechters zijn weg naar de stembus. In de hoofdstad heeft 45,8 procent een stem uitgebracht, bij de vorige verkiezingen was dit 45,3 procent.
In Staphorst is het opkomstpercentage 70,3 procent, in 2019 was dit 54,2 procent. In Blaricum (53,8 procent), Eemnes (55,46 procent) en Laren (58,28 procent) gingen procentueel gezien ook meer mensen naar de stembus dan in 2019. Dit geldt ook voor Nijmegen waar 52,4 procent van de kiesgerechtigden een stem uitbracht, tegenover 47,6 procent vijf jaar geleden.
Onder meer Breda (43,1 procent) en Vlissingen (39,07 procent) hebben een hoger opkomstpercentage dan bij de vorige Europese verkiezingen, maar het eindtotaal ligt wel onder het landelijke opkomstpercentage van dit jaar dat dus bijna 47 procent bedraagt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.
20 uur geleden