Opkomst bij KLM-staking lager dan verwacht
SCHIPHOL (ANP) - Het aantal deelnemers aan de stakingsactie van het KLM-grondpersoneel op Schiphol woensdagochtend blijkt aanzienlijk lager te zijn dan verwacht. Volgens FNV-bestuurder John van Dorland komt dat doordat de werkgever medewerkers heeft opgeroepen om toch te komen werken.
Volgens FNV nemen naar schatting ongeveer vijfhonderd mensen deel aan de staking. De politie zegt dat het om ongeveer 350 mensen gaat. De vakbond had eerder gerekend op een opkomst van zevenhonderd tot negenhonderd actievoerders. Toch gaat het volgens Van Dorland om de grootste staking die de bond ooit bij KLM heeft georganiseerd. "De boel ligt zes uur plat", zei de bestuurder tegen medewerkers.
De achterban van de vakbonden FNV en CNV is niet te spreken over de arbeidsvoorwaarden die de luchtvaartmaatschappij voor hen heeft bedacht. Medewerkers houden daarom uit onvrede van 06.00 tot 12.00 uur een werkonderbreking.
Rintel: niet meer geld
KLM werd het begin deze maand wel eens over een nieuwe cao met drie andere vakbonden: NVLT, VKP en De Unie. Ze spraken onder meer een loonstijging van 2,25 procent af.
KLM-topvrouw Marjan Rintel herhaalde woensdagochtend in televisieprogramma Goedemorgen Nederland dat er niet meer geld bijkomt. Van Dorland gaat hier echter niet mee akkoord. "Wij gaan door met acties tot we een beter resultaat kunnen overleggen. Volgende week woensdag is er weer een staking", aldus de vakbondsman.
Grondstewardessen
Onder de stakers zijn ook veel grondstewardessen. Ze voelen zich onderbedeeld vergeleken met de piloten. "We willen niet dat de cockpit taart eet en wij alleen de kruimeltjes", zei een van de spreeksters namens de grondstewardessen. Ook werden er slogans gescandeerd zoals 'zonder ons vliegt er niks'.
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
10 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
17 uur geleden