Opinie: Rutte 3 kan aanblijven na toeslagenaffaire
HILVERSUM (ANP) - Het kabinet-Rutte III heeft flinke imagoschade opgelopen na het harde rapport over de toeslagenaffaire, maar een krappe meerderheid van het EenVandaag Opiniepanel vindt dat de regering kan aanblijven. Dat concludeert het programma na eigen onderzoek onder ruim 24.000 leden.
56 procent van de ondervraagden zegt dat het hele kabinet kan blijven. Veel mensen geven daarvoor als reden dat ze betwijfelen of aftreden de gedupeerde ouders verder helpt. "Aan symbolen (opstappen) hebben we, zeker onder de huidige omstandigheden, helemaal niets. Het lost niks op, niet voor Nederland in deze crisis en niet voor de ouders", zegt een van de ondervraagden.
Volgens 38 procent van de ondervraagden moet heel Rutte III zijn ontslag aanbieden. Ruim 40 procent vindt dat een of meer betrokkenen die nu nog actief zijn, moeten opstappen. Het meest genoemd worden Eric Wiebes, voorheen staatssecretaris van Financiën, en Lodewijk Asscher, voormalig minister van Sociale Zaken.
Overleg Catshuis
De regering heeft in een maand tijd veel vertrouwen verloren door de toeslagenaffaire. Dat is gedaald van 61 naar 49 procent, concludeert EenVandaag.
Dinsdagmiddag overlegt een deel van het kabinet in het Catshuis, de ambtswoning van de minister-president, over het vernietigende rapport over de affaire rond de kinderopvangtoeslag. Eerder erkende premier Rutte al dat het rapport niet zonder gevolgen kan blijven. Later dinsdag zal bekend worden wat dat gaat inhouden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
7 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
12 uur geleden