Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opinie: Rutte 3 kan aanblijven na toeslagenaffaire

Opinie: Rutte 3 kan aanblijven na toeslagenaffaire

HILVERSUM (ANP) - Het kabinet-Rutte III heeft flinke imagoschade opgelopen na het harde rapport over de toeslagenaffaire, maar een krappe meerderheid van het EenVandaag Opiniepanel vindt dat de regering kan aanblijven. Dat concludeert het programma na eigen onderzoek onder ruim 24.000 leden.

56 procent van de ondervraagden zegt dat het hele kabinet kan blijven. Veel mensen geven daarvoor als reden dat ze betwijfelen of aftreden de gedupeerde ouders verder helpt. "Aan symbolen (opstappen) hebben we, zeker onder de huidige omstandigheden, helemaal niets. Het lost niks op, niet voor Nederland in deze crisis en niet voor de ouders", zegt een van de ondervraagden.

Volgens 38 procent van de ondervraagden moet heel Rutte III zijn ontslag aanbieden. Ruim 40 procent vindt dat een of meer betrokkenen die nu nog actief zijn, moeten opstappen. Het meest genoemd worden Eric Wiebes, voorheen staatssecretaris van Financiën, en Lodewijk Asscher, voormalig minister van Sociale Zaken.

Overleg Catshuis

De regering heeft in een maand tijd veel vertrouwen verloren door de toeslagenaffaire. Dat is gedaald van 61 naar 49 procent, concludeert EenVandaag.

Dinsdagmiddag overlegt een deel van het kabinet in het Catshuis, de ambtswoning van de minister-president, over het vernietigende rapport over de affaire rond de kinderopvangtoeslag. Eerder erkende premier Rutte al dat het rapport niet zonder gevolgen kan blijven. Later dinsdag zal bekend worden wat dat gaat inhouden.

Meer uit Binnenland

RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

17 minuten geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

3 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

5 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

11 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

16 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

17 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

18 uur geleden