Ophef over sponsordeal Saudi-Arabië bij WK vrouwenvoetbal
SYDNEY/AUCKLAND (ANP/AFP) - De organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland heeft bij de wereldbond FIFA om opheldering gevraagd over een sponsordeal met het toerismebureau van Saudi-Arabië. De gastlanden zeggen dat ze niet op de hoogte waren van deze deal en hebben de FIFA "dringend gevraagd" om vragen hierover te beantwoorden. De deal is omstreden vanwege de slechte reputatie die Saudi-Arabië heeft aangaande de vrouwenrechten.
Het WK voor vrouwen is deze zomer. Het Nederlands elftal is een van de 32 deelnemende landen.
De voetbalbonden van Australië en Nieuw-Zeeland reageerden "geschokt en teleurgesteld" over het feit dat de FIFA de gastlanden van het WK niet heeft geraadpleegd. Amnesty International mengde zich er ook meteen in door zich af te vragen hoe het kan "dat de Saudische toerismedienst een wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen kan sponsoren als je als vrouw in Saudi-Arabië niet eens een baan kunt hebben zonder de toestemming van een man".
De Nieuw-Zeelandse minister van Sport, Grant Robertson, voelde zich op verzoek Amnesty International geroepen de FIFA aan te spreken op de sponsorovereenkomst. "Wat betreft de vrouwensport hier in Nieuw-Zeeland hebben we enorme vooruitgang geboekt en een onderdeel daarvan is dat we vrouwen en meisjes mondiger maken in de sport, maar ook in het leven in het algemeen," zei Robertson in een verklaring. "Ik zou graag zien dat de FIFA dat ook begrijpt en daar rekening mee houdt bij commerciële afspraken."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
28 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
23 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geleden