
Ophef na mogelijk racisme bij Spaanse basketbalwedstrijd
MADRID (ANP) - In Spanje is ophef ontstaan na mogelijk racisme bij de finale van de basketbalcompetitie tussen Real Madrid en Barcelona. De Nigeriaanse speler James Nnaji van Barcelona zou door iemand uit het publiek racistisch zijn beledigd toen hij de teambus instapte.
Diverse media in Spanje hebben een video gedeeld van het incident. Barcelona-coach Sarunas Jasikevicius, die met zijn ploeg de finale won, vergeleek het incident met de racistische uitlatingen jegens voetballer Vinícius Junior van Real Madrid. "Dit is heel triest. Er is veel gesproken over Vinícius, ook wij moeten kijken hoe we hier mee omgaan", zei de Litouwse coach. "Ik denk niet dat dit gedrag past bij de waarden van Real Madrid en de supporters van de club."
De Braziliaanse voetballer Vinícius Junior was afgelopen seizoen regelmatig mikpunt van racisme bij wedstrijden met Real Madrid. In mei ging het mis bij het duel met Valencia. Drie mensen zijn hiervoor gestraft.
Beide basketbalclubs zijn gelieerd aan de voetbalclubs van Barcelona en Real Madrid.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
11 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
14 uur geledenROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser David Pel heeft voor het eerst de halve finale bereikt van het mannendubbelspel op Wimbledon. De 33-jarige Noord-Hollander won met zijn dubbelpartner Rinky Hijikata in twee sets van de Brazilianen Rafael Matos en Marcelo Melo: 7-6 (5) 6-4. Pel had eerder in 2022 de derde ronde gehaald op Wimbledon.
15 uur geleden