Ophef in Frankrijk over vliegreis nieuwe premier Bayrou
PARIJS/PAU (ANP) - De nieuwe Franse premier François Bayrou is enkele dagen na zijn benoeming in opspraak geraakt over een vliegreis met een toestel van de president. Hij is ook burgemeester van Pau en vloog naar een gemeenteraadsvergadering in die plaats, terwijl er maandag in Parijs ook crisisoverleg was over de ramp op het Franse eiland Mayotte. Critici vinden dat hij in de eerste plaats premier van het land moet zijn en de raadsvergadering had moeten overslaan.
Parlementsvoorzitter Yaël Braun-Pivet zei geïrriteerd dat zij het beter had gevonden als Bayrou een vliegtuig had genomen naar Mayotte in plaats van een vliegtuig naar Pau. Een links parlementslid, Sébastien Delogu, klaagde dat deze vliegreis van bijna twee uur ongeveer 12.000 euro heeft gekost, nog afgezien van bijkomende kosten zoals die voor de beveiliging. Volgens de centrumrechtse parlementariër Clémence Guetté "verdient Frankrijk beter dan deze deeltijdpremier".
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
28 minuten geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
3 uur geleden