Ophef: Britse afgevaardigde kijkt porno in parlement
LONDEN (ANP/DPA) - Een afgevaardigde van de Britse Conservatieve partij, waarvan wordt gemeld dat hij lid is van de regering, heeft in het Britse parlement naar porno gekeken op zijn smartphone. Een vrouwelijke collega die naast hem zat, heeft het voorval gemeld.
De man die waakt over de partijtucht van de Conservatieven kondigde een onderzoek aan naar het "volstrekt onaanvaardbare" incident. Geschokte parlementsleden hebben gevraagd het bewuste parlementslid uit de fractie te gooien, melden Britse media verder.
Premier Boris Johnson benadrukte dat seksueel wangedrag aanleiding kan zijn voor ontslag: vrouwonvriendelijkheid heeft geen plaats in het parlement.
In het Britse parlement woedt deze dagen al een debat rond seksisme in de politiek. Zo beweren Conservatieve parlementsleden dat de plaatsvervangend leider van de Labour-partij van de oppositie, Angela Rayner, tijdens het wekelijkse vragenuurtje met de premier opzettelijk haar benen over elkaar slaat om hem af te leiden. Johnson uitte scherpe kritiek op de anonieme aantijgingen en sprak zijn steun uit voor Rayner.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
9 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
12 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
13 uur geleden