Ophef: Britse afgevaardigde kijkt porno in parlement
LONDEN (ANP/DPA) - Een afgevaardigde van de Britse Conservatieve partij, waarvan wordt gemeld dat hij lid is van de regering, heeft in het Britse parlement naar porno gekeken op zijn smartphone. Een vrouwelijke collega die naast hem zat, heeft het voorval gemeld.
De man die waakt over de partijtucht van de Conservatieven kondigde een onderzoek aan naar het "volstrekt onaanvaardbare" incident. Geschokte parlementsleden hebben gevraagd het bewuste parlementslid uit de fractie te gooien, melden Britse media verder.
Premier Boris Johnson benadrukte dat seksueel wangedrag aanleiding kan zijn voor ontslag: vrouwonvriendelijkheid heeft geen plaats in het parlement.
In het Britse parlement woedt deze dagen al een debat rond seksisme in de politiek. Zo beweren Conservatieve parlementsleden dat de plaatsvervangend leider van de Labour-partij van de oppositie, Angela Rayner, tijdens het wekelijkse vragenuurtje met de premier opzettelijk haar benen over elkaar slaat om hem af te leiden. Johnson uitte scherpe kritiek op de anonieme aantijgingen en sprak zijn steun uit voor Rayner.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
38 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
6 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
8 uur geleden