Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgetogen beleggers zetten Just Eat Takeaway hoger op beurs

Opgetogen beleggers zetten Just Eat Takeaway hoger op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was woensdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers waren opgetogen over het feit dat winstgevendheid in zicht komt en zetten het aandeel 5,4 procent hoger. Ook chipbedrijven deden het goed. Bij de middelgrote bedrijven ging JDE Peet's hard omhoog nadat de omzet was opgevoerd, onder meer dankzij prijsverhogingen die het koffiebedrijf doorvoerde. JDE Peet's steeg 11,5 procent.

Waar aan het begin van de handelsdag spanningen tussen China en de Verenigde Staten het sentiment op de beursvloer nog beïnvloedden, schudden de handelaren die onzekerheid van zich af. Na een bezoek van de Amerikaanse politica Nancy Pelosi aan Taiwan trof China alleen nog maatregelen tegen Taiwanese bedrijven.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot uiteindelijk 1,2 procent hoger op 734,53 punten. De MidKap klom 1,7 procent tot 961,36 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tot 1 procent.

Just Eat Takeaway schrijft 3 miljard euro af op de boekwaarde van zijn Amerikaanse dochter Grubhub en lijdt daardoor flink verlies. Grubhub werd vorig jaar ingelijfd. Maar inmiddels denkt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl eraan om Grubhub weer te verkopen.

Bedrijven in de chipsector als Besi, ASML en ASMI stegen tot 3,8 procent. Wolters Kluwer kwam ook met cijfers en klom 2 procent. De dataleverancier boekte in de eerste jaarhelft meer omzet. Ook schroefde het concern zijn aandeleninkoopprogramma op tot 1 miljard euro en werden de winstverwachtingen verhoogd. Speciaalchemieconcern DSM sloot de rij in de AEX met een min van 2,6 procent.

In de MidKap was JDE Peet's de grote winnaar. Het koffieconcern zag de omzet in de eerste jaarhelft met bijna 16 procent groeien dankzij prijsverhogingen. PostNL, dat al zijn postbezorgers een vast contract biedt, won 4,1 procent.

In Frankfurt won Commerzbank 2,5 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Autoconcern BMW zakte ruim 5 procent na teleurstellende resultaten. De Duitse chipproducent Infineon klom 5 procent dankzij beter dan verwachte cijfers. In Parijs vielen de kwartaalcijfers van de Franse bank Société Générale (plus 3,1 procent) in de smaak.

Op de oliemarkt werd gereageerd op de beslissing van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten om de olieproductie weer licht op te voeren. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,5 procent tot 92,03 dollar en Brentolie werd 2,4 procent goedkoper op 98,13 dollar per vat. De euro was 1,0142 dollar waard, tegen 1,0209 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa.

34 minuten geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

38 minuten geleden
Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

1 uur geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

2 uur geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

2 uur geleden