Opgestapte Vitesse-coach Cocu vond dat team verandering nodig had
ARNHEM (ANP) - Trainer Phillip Cocu is opgestapt als hoofdtrainer van Vitesse omdat het team verandering nodig heeft. Dat zei de 53-jarige coach na de nederlaag tegen Heerenveen (1-3) van zaterdag. Cocu was sinds september 2022 hoofdtrainer van de Arnhemmers.
"Ik voelde dat het team verandering nodig had en daarom heb ik besloten om een stap terug te doen", reageerde Cocu zelf via de club. "Het belang van het team staat immers altijd boven het belang van het individu. We hebben er alles aan gedaan om het tij te keren, maar dit bleek niet voldoende. Ik wens de club en haar mensen het allerbeste toe."
Technisch directeur Benjamin Schmedes vertelde eerder in de nacht al dat Cocu had gezegd dat het beter was dat iemand anders voor de groep zou staan. "We wisten dat er iets moest veranderen. Iemand moet een impuls geven. Maar dit is een nederlaag voor de hele club. Cocu geeft om Vitesse en daarom heeft hij deze beslissing genomen."
Vitesse staat na twaalf wedstrijden laatste in de Eredivisie met 8 punten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
39 minuten geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
19 uur geleden