Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgestapt bestuurslid PvdD legt Statenwerk neer na haatberichten

Opgestapt bestuurslid PvdD legt Statenwerk neer na haatberichten

DEN HAAG (ANP) - Het Zuid-Hollandse Statenlid Hanke Hoogerwerf van de Partij voor de Dieren heeft haar politieke werk voorlopig neergelegd vanwege "haatberichten" die ze recentelijk uit de achterban van de partij kreeg. Hoogerwerf maakte deel uit van het algemeen bestuur van de PvdD. Het voltallige bestuur stapte afgelopen donderdag op na een machtsstrijd met Esther Ouwehand, de fractievoorzitter in de Tweede Kamer en kandidaat-lijsttrekker voor de komende verkiezingen.

Hoogerwerf schrijft in een brief dat ze afgelopen week "in het oog van de politieke storm" terecht is gekomen. "Als gevolg van deze gebeurtenissen ontvang ik momenteel een veelheid van op mijn persoon gerichte haatberichten vanuit onze achterban. De heftigheid van deze berichten raakt mij diep, omdat ik me altijd met hart en ziel heb ingezet voor de idealen van de Partij voor de Dieren: opkomen voor dieren, natuur en milieu."

Hoogerwerf zegt dat de situatie "een dermate negatieve invloed" op haar "mentale gezondheid" heeft, dat ze haar Statenlidmaatschap in Zuid-Holland nu niet goed kan uitvoeren. Ze neemt tijdelijk ziekteverlof. Daar staat een vaste periode van zestien weken voor. Robert-Jan Vonk, fractievertegenwoordiger van de PvdD, vervangt Hoogerwerf gedurende die tijd in de Staten. De partij heeft drie zetels in Zuid-Holland.

Crisis

De PvdD belandde ruim een week geleden in diepe crisis nadat Ouwehand door het partijbestuur als lijsttrekker was geschrapt wegens niet nader genoemde signalen van integriteitsschendingen. Na protesten van leden en bestuurders in het land trad het partijbestuur af en werd Ouwehand toch opnieuw voorgedragen als lijsttrekker. De PvdD heeft nu een interim-bestuur van acht leden, dat onder meer het congres van komende zondag voorbereidt.

In de Zuid-Hollandse Staten doet ook Pauline de Bes vanwege "langdurige ziekte" een stap terug. Zij behoorde tot de vierkoppige fractie van JA21. Het is de bedoeling dat De Bes begin volgend jaar terugkeert in de Staten.

Meer uit Politiek

Kamermeerderheid wil dat aansluitstop op stroom wordt voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.

1 dag geleden
Tielen wil strengere regels voor buitenlands donorsperma

DEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.

1 dag geleden
Schoof ziet meer urgentie bij EU-leiders voor economische stappen

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.

1 dag geleden
Kamer wil dat kabinet overname bedrijf achter DigiD tegenhoudt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.

2 dagen geleden
Drentse BBB gaat weer op zoek naar een nieuwe gedeputeerde

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.

2 dagen geleden
Kamervoorzitter: grenzen stellen in debat is ook aan Kamerleden

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.

2 dagen geleden
Brekelmans: welwillend tegenover langere bijdrage Noordpoolmissie

BRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.

2 dagen geleden