Opgestapt bestuurslid PvdD legt Statenwerk neer na haatberichten
DEN HAAG (ANP) - Het Zuid-Hollandse Statenlid Hanke Hoogerwerf van de Partij voor de Dieren heeft haar politieke werk voorlopig neergelegd vanwege "haatberichten" die ze recentelijk uit de achterban van de partij kreeg. Hoogerwerf maakte deel uit van het algemeen bestuur van de PvdD. Het voltallige bestuur stapte afgelopen donderdag op na een machtsstrijd met Esther Ouwehand, de fractievoorzitter in de Tweede Kamer en kandidaat-lijsttrekker voor de komende verkiezingen.
Hoogerwerf schrijft in een brief dat ze afgelopen week "in het oog van de politieke storm" terecht is gekomen. "Als gevolg van deze gebeurtenissen ontvang ik momenteel een veelheid van op mijn persoon gerichte haatberichten vanuit onze achterban. De heftigheid van deze berichten raakt mij diep, omdat ik me altijd met hart en ziel heb ingezet voor de idealen van de Partij voor de Dieren: opkomen voor dieren, natuur en milieu."
Hoogerwerf zegt dat de situatie "een dermate negatieve invloed" op haar "mentale gezondheid" heeft, dat ze haar Statenlidmaatschap in Zuid-Holland nu niet goed kan uitvoeren. Ze neemt tijdelijk ziekteverlof. Daar staat een vaste periode van zestien weken voor. Robert-Jan Vonk, fractievertegenwoordiger van de PvdD, vervangt Hoogerwerf gedurende die tijd in de Staten. De partij heeft drie zetels in Zuid-Holland.
Crisis
De PvdD belandde ruim een week geleden in diepe crisis nadat Ouwehand door het partijbestuur als lijsttrekker was geschrapt wegens niet nader genoemde signalen van integriteitsschendingen. Na protesten van leden en bestuurders in het land trad het partijbestuur af en werd Ouwehand toch opnieuw voorgedragen als lijsttrekker. De PvdD heeft nu een interim-bestuur van acht leden, dat onder meer het congres van komende zondag voorbereidt.
In de Zuid-Hollandse Staten doet ook Pauline de Bes vanwege "langdurige ziekte" een stap terug. Zij behoorde tot de vierkoppige fractie van JA21. Het is de bedoeling dat De Bes begin volgend jaar terugkeert in de Staten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
9 uur geleden