Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte verdachten kunstroof TEFAF weer op vrije voeten

Opgepakte verdachten kunstroof TEFAF weer op vrije voeten

MAASTRICHT (ANP) - De twee Belgen die dinsdagmiddag in Maastricht werden opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij een kunstroof in de TEFAF, worden woensdag weer op vrije voeten gesteld. Ze zijn niet langer verdachte, aldus de politie.

De twee Belgen (22 en 26 jaar) toonden volgens de politie na de overval dusdanig verdacht gedrag dat er op dat moment voldoende aanleiding was om ze aan te houden voor betrokkenheid bij de kunstroof. De twee hielden zich dinsdagmiddag vlak na de overval verdacht op bij de tunnel van de A2 in Maastricht. Om hen te kunnen oppakken, werd de Alexandertunnel afgesloten en ontstonden er kilometerslange files op de A2.

De vrijlating betekent dat de politie nu geen verdachten meer vast heeft zitten. De politie is naar eigen zeggen op zoek naar minstens vier verdachten. De overval op de TEFAF werd uitgevoerd door vier mannen, maar mogelijk zijn meer verdachten daarbij betrokken, zei een woordvoerster van de politie.

De woordvoerster kon woensdag niet meer informatie hierover geven. De politie doet inmiddels een oproep aan bezoekers met een dashcam om beelden beschikbaar te stellen. "De TEFAF is een beurs voor mensen met wat duurdere auto's, die vaak een dashcam hebben. Mogelijk hebben de mensen zelf niets gemerkt van de overval, maar hebben zij de verdachten nietsvermoedend in beeld gehad. Ook vragen we mensen van een naburige woonwijk of zij beelden hebben."

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

22 minuten geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

33 minuten geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

2 uur geleden
Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

2 uur geleden
Kabinet werkt voorlopig geen wetgeving over pensioenleeftijd uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.

3 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

4 uur geleden
Nederland praat met Fransen over samenwerking op kernwapengebied

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden