Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Groninger kreeg eerder tbs voor doden man Alkmaar

Opgepakte Groninger kreeg eerder tbs voor doden man Alkmaar

GRONINGEN (ANP) - De 56-jarige Mark B. die vastzit voor betrokkenheid bij de dood van een 58-jarige vrouw in Groningen is eerder veroordeeld tot een celstraf van vier jaar en een tbs-maatregel voor het doden van een man in Alkmaar in 1993. De opgelegde maatregel is in 2019 beëindigd, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van het Dagblad van het Noorden.

De verdachte zou zijn 60-jarige slachtoffer destijds op "buitengewoon gruwelijke wijze" van het leven hebben beroofd, concludeerde de rechtbank. B. stak hem enkele malen met een broodmes in zijn borst en hals. Daarnaast zou hij hem ook hebben gestoken met een aardappelschilmesje, het hoofd van het slachtoffer op de vloer hebben gebonkt en op zijn borstkas hebben gesprongen.

B. bekende de man in de nacht van 19 op 20 mei 1993 in diens eigen woning te hebben gedood, omdat de man seksuele toenadering zou hebben gezocht op een moment dat B. over zijn huurschuld wilde praten. Hij was enige tijd bij de man in de kost geweest, zonder dat hij een relatie met hem had. Het slachtoffer bood B. aan te blijven slapen. De verdachte zei destijds in de rechtbank in Alkmaar in paniek te zijn geraakt toen het slachtoffer hem in de slaapkamer naakt omarmde.

Persoonlijkheidsstoornis

Volgens de psychiatrische rapportage was B. tijdens het misdrijf verminderd toerekeningsvatbaar en leed hij aan een ernstige persoonlijkheidsstoornis. De kans op herhaling van een dergelijke geweldsexplosie zou aanzienlijk zijn. De officier van justitie eiste in november 1993 een gevangenisstraf van vijf jaar en tbs met dwangverpleging voor doodslag. De rechtbank matigde de celstraf naar vier jaar, met het oog op de jonge leeftijd van de toen 26-jarige man.

Dinsdagavond deelde de politie de identiteitsgegevens van Mark B. op de website en socialemediakanalen na de vondst van het lichaam van de 58-jarige vrouw in een woning aan het Linnaeusplein in Groningen. B. was een bekende van het slachtoffer.

De politie zocht in de omgeving van het Drentse Vries naar de man met speurhonden en helikopters. Daar werd B. gevonden. De verdachte zit vast en mag op dit moment alleen contact hebben met zijn advocaat.

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

9 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

9 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

11 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

13 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

14 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden