Opgepakte Groninger kreeg eerder tbs voor doden man Alkmaar
GRONINGEN (ANP) - De 56-jarige Mark B. die vastzit voor betrokkenheid bij de dood van een 58-jarige vrouw in Groningen is eerder veroordeeld tot een celstraf van vier jaar en een tbs-maatregel voor het doden van een man in Alkmaar in 1993. De opgelegde maatregel is in 2019 beëindigd, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van het Dagblad van het Noorden.
De verdachte zou zijn 60-jarige slachtoffer destijds op "buitengewoon gruwelijke wijze" van het leven hebben beroofd, concludeerde de rechtbank. B. stak hem enkele malen met een broodmes in zijn borst en hals. Daarnaast zou hij hem ook hebben gestoken met een aardappelschilmesje, het hoofd van het slachtoffer op de vloer hebben gebonkt en op zijn borstkas hebben gesprongen.
B. bekende de man in de nacht van 19 op 20 mei 1993 in diens eigen woning te hebben gedood, omdat de man seksuele toenadering zou hebben gezocht op een moment dat B. over zijn huurschuld wilde praten. Hij was enige tijd bij de man in de kost geweest, zonder dat hij een relatie met hem had. Het slachtoffer bood B. aan te blijven slapen. De verdachte zei destijds in de rechtbank in Alkmaar in paniek te zijn geraakt toen het slachtoffer hem in de slaapkamer naakt omarmde.
Persoonlijkheidsstoornis
Volgens de psychiatrische rapportage was B. tijdens het misdrijf verminderd toerekeningsvatbaar en leed hij aan een ernstige persoonlijkheidsstoornis. De kans op herhaling van een dergelijke geweldsexplosie zou aanzienlijk zijn. De officier van justitie eiste in november 1993 een gevangenisstraf van vijf jaar en tbs met dwangverpleging voor doodslag. De rechtbank matigde de celstraf naar vier jaar, met het oog op de jonge leeftijd van de toen 26-jarige man.
Dinsdagavond deelde de politie de identiteitsgegevens van Mark B. op de website en socialemediakanalen na de vondst van het lichaam van de 58-jarige vrouw in een woning aan het Linnaeusplein in Groningen. B. was een bekende van het slachtoffer.
De politie zocht in de omgeving van het Drentse Vries naar de man met speurhonden en helikopters. Daar werd B. gevonden. De verdachte zit vast en mag op dit moment alleen contact hebben met zijn advocaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
8 uur geleden