Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Groninger kreeg eerder tbs voor doden man Alkmaar

Opgepakte Groninger kreeg eerder tbs voor doden man Alkmaar

GRONINGEN (ANP) - De 56-jarige Mark B. die vastzit voor betrokkenheid bij de dood van een 58-jarige vrouw in Groningen is eerder veroordeeld tot een celstraf van vier jaar en een tbs-maatregel voor het doden van een man in Alkmaar in 1993. De opgelegde maatregel is in 2019 beëindigd, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van het Dagblad van het Noorden.

De verdachte zou zijn 60-jarige slachtoffer destijds op "buitengewoon gruwelijke wijze" van het leven hebben beroofd, concludeerde de rechtbank. B. stak hem enkele malen met een broodmes in zijn borst en hals. Daarnaast zou hij hem ook hebben gestoken met een aardappelschilmesje, het hoofd van het slachtoffer op de vloer hebben gebonkt en op zijn borstkas hebben gesprongen.

B. bekende de man in de nacht van 19 op 20 mei 1993 in diens eigen woning te hebben gedood, omdat de man seksuele toenadering zou hebben gezocht op een moment dat B. over zijn huurschuld wilde praten. Hij was enige tijd bij de man in de kost geweest, zonder dat hij een relatie met hem had. Het slachtoffer bood B. aan te blijven slapen. De verdachte zei destijds in de rechtbank in Alkmaar in paniek te zijn geraakt toen het slachtoffer hem in de slaapkamer naakt omarmde.

Persoonlijkheidsstoornis

Volgens de psychiatrische rapportage was B. tijdens het misdrijf verminderd toerekeningsvatbaar en leed hij aan een ernstige persoonlijkheidsstoornis. De kans op herhaling van een dergelijke geweldsexplosie zou aanzienlijk zijn. De officier van justitie eiste in november 1993 een gevangenisstraf van vijf jaar en tbs met dwangverpleging voor doodslag. De rechtbank matigde de celstraf naar vier jaar, met het oog op de jonge leeftijd van de toen 26-jarige man.

Dinsdagavond deelde de politie de identiteitsgegevens van Mark B. op de website en socialemediakanalen na de vondst van het lichaam van de 58-jarige vrouw in een woning aan het Linnaeusplein in Groningen. B. was een bekende van het slachtoffer.

De politie zocht in de omgeving van het Drentse Vries naar de man met speurhonden en helikopters. Daar werd B. gevonden. De verdachte zit vast en mag op dit moment alleen contact hebben met zijn advocaat.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

28 minuten geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

3 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

3 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

7 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

8 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

12 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

13 uur geleden