Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten

Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten

TBILISI (ANP/RTR) - Twee opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten. Dat heeft de rechter besloten nadat de twee deze week zijn opgepakt voor hun betrokkenheid bij pro-Europese demonstraties.

Nika Gvaramia van de grootste oppositiepartij werd woensdag aangehouden en krijgt van de rechter een celstraf van twaalf dagen wegens kleinschalig vandalisme en het niet opvolgen van politiebevelen. Aleko Elisashvili, een andere leider van de oppositie, is voor twee maanden in voorlopige hechtenis geplaatst. Hij wordt verdacht van het belagen van een politicus van regeringspartij Georgische Droom. Zelf ontkent hij dat gedaan te hebben.

Zowel Gvaramia als Elisashvili zou bij de arrestatie woensdag zijn mishandeld. Acht andere opgepakte oppositiefiguren zijn vrijdag in verdenking gesteld van 'bendegeweld', waarvoor een celstraf tot negen jaar gegeven kan worden.

Het is al geruime tijd onrustig in het land waar op 26 oktober verkiezingen zijn geweest. De nieuwe regering besloot onlangs de gesprekken met de EU over een eventuele toetreding tot 2028 op te schorten. Pro-Europese demonstranten gaan daarom 's avonds de straat op en daarbij is het tot botsingen gekomen met de politie.

Meer uit Buitenland

Staatsmedia Iran: doden bij aanvallen van Israël en VS op olie

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.

1 uur geleden
Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.

1 uur geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

1 uur geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

2 uur geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

2 uur geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden