Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten

Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten

TBILISI (ANP/RTR) - Twee opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten. Dat heeft de rechter besloten nadat de twee deze week zijn opgepakt voor hun betrokkenheid bij pro-Europese demonstraties.

Nika Gvaramia van de grootste oppositiepartij werd woensdag aangehouden en krijgt van de rechter een celstraf van twaalf dagen wegens kleinschalig vandalisme en het niet opvolgen van politiebevelen. Aleko Elisashvili, een andere leider van de oppositie, is voor twee maanden in voorlopige hechtenis geplaatst. Hij wordt verdacht van het belagen van een politicus van regeringspartij Georgische Droom. Zelf ontkent hij dat gedaan te hebben.

Zowel Gvaramia als Elisashvili zou bij de arrestatie woensdag zijn mishandeld. Acht andere opgepakte oppositiefiguren zijn vrijdag in verdenking gesteld van 'bendegeweld', waarvoor een celstraf tot negen jaar gegeven kan worden.

Het is al geruime tijd onrustig in het land waar op 26 oktober verkiezingen zijn geweest. De nieuwe regering besloot onlangs de gesprekken met de EU over een eventuele toetreding tot 2028 op te schorten. Pro-Europese demonstranten gaan daarom 's avonds de straat op en daarbij is het tot botsingen gekomen met de politie.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

4 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

4 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

5 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

9 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

10 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

11 uur geleden