Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten

Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten

TBILISI (ANP/RTR) - Twee opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten. Dat heeft de rechter besloten nadat de twee deze week zijn opgepakt voor hun betrokkenheid bij pro-Europese demonstraties.

Nika Gvaramia van de grootste oppositiepartij werd woensdag aangehouden en krijgt van de rechter een celstraf van twaalf dagen wegens kleinschalig vandalisme en het niet opvolgen van politiebevelen. Aleko Elisashvili, een andere leider van de oppositie, is voor twee maanden in voorlopige hechtenis geplaatst. Hij wordt verdacht van het belagen van een politicus van regeringspartij Georgische Droom. Zelf ontkent hij dat gedaan te hebben.

Zowel Gvaramia als Elisashvili zou bij de arrestatie woensdag zijn mishandeld. Acht andere opgepakte oppositiefiguren zijn vrijdag in verdenking gesteld van 'bendegeweld', waarvoor een celstraf tot negen jaar gegeven kan worden.

Het is al geruime tijd onrustig in het land waar op 26 oktober verkiezingen zijn geweest. De nieuwe regering besloot onlangs de gesprekken met de EU over een eventuele toetreding tot 2028 op te schorten. Pro-Europese demonstranten gaan daarom 's avonds de straat op en daarbij is het tot botsingen gekomen met de politie.

Meer uit Buitenland

Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

4 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

5 minuten geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

1 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

3 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

3 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

3 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

4 uur geleden