Opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten
TBILISI (ANP/RTR) - Twee opgepakte Georgische oppositieleiders blijven langer vastzitten. Dat heeft de rechter besloten nadat de twee deze week zijn opgepakt voor hun betrokkenheid bij pro-Europese demonstraties.
Nika Gvaramia van de grootste oppositiepartij werd woensdag aangehouden en krijgt van de rechter een celstraf van twaalf dagen wegens kleinschalig vandalisme en het niet opvolgen van politiebevelen. Aleko Elisashvili, een andere leider van de oppositie, is voor twee maanden in voorlopige hechtenis geplaatst. Hij wordt verdacht van het belagen van een politicus van regeringspartij Georgische Droom. Zelf ontkent hij dat gedaan te hebben.
Zowel Gvaramia als Elisashvili zou bij de arrestatie woensdag zijn mishandeld. Acht andere opgepakte oppositiefiguren zijn vrijdag in verdenking gesteld van 'bendegeweld', waarvoor een celstraf tot negen jaar gegeven kan worden.
Het is al geruime tijd onrustig in het land waar op 26 oktober verkiezingen zijn geweest. De nieuwe regering besloot onlangs de gesprekken met de EU over een eventuele toetreding tot 2028 op te schorten. Pro-Europese demonstranten gaan daarom 's avonds de straat op en daarbij is het tot botsingen gekomen met de politie.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden