Opgepakte Ajacied Promes hoort maandag of hij vast blijft zitten
AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes in zondag gearresteerd op verdenking van een steekpartij. De 28-jarige aanvaller van Ajax is verhoord en blijft in ieder geval tot maandag vastzitten.
De steekpartij heeft in juli plaatsgevonden in een loods in Abcoude. Een familielid van Promes raakte zwaargewond en liep onder meer zeer ernstig knieletsel op. Volgens De Telegraaf deed de man een maand geleden aangifte bij de politie.
Promes ontkent iedere betrokkenheid, zo laat zijn advocate Manon Aalmoes weten. "Promes betwist uitdrukkelijk de beschuldiging. Promes was op het moment van het incident niet ter plaatse. Promes werkt volledig mee aan het onderzoek", laat ze in een schriftelijke verklaring aan het ANP weten.
Voldoende aanleiding
De politie zag zondag voldoende aanleiding om Promes te arresteren. Op mishandeling met zwaar lichamelijk letsel tot gevolg staat maximaal vier jaar gevangenisstraf.
Ajax vindt het nog te voorbarig om te reageren. "Het is een vervelende kwestie", reageert een woordvoerder namens de clubleiding. "Maar als je ergens van wordt beschuldigd, dan wil dat nog niet zeggen dat je het hebt gedaan. Het is dus nu te voorbarig om er vanuit Ajax iets over te zeggen. De woordvoering loopt via zijn advocate."
Hele wedstrijd
Promes speelde zaterdag nog een hele wedstrijd voor Ajax tegen PEC Zwolle. De 47-voudig international van het Nederlands elftal droeg met een treffer bij aan een eenvoudige zege (4-0). Promes was de laatste maanden niet zeker meer van een basisplaats. Hij bleef ver verwijderd van het niveau dat hij sinds zijn komst in de zomer van 2019 bij Ajax haalde. Trainer Ten Hag zei zaterdagavond nog dat Promes geen top half jaar draait maar nog steeds belangrijk is.
Promes belandde destijds op voorspraak van Ten Hag bij Ajax. De coach leerde hem kennen toen hij Go Ahead Eagles nog onder zijn hoede had. Promes speelde ook FC Twente, Spartak Moskou en Sevilla.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
5 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
21 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
23 uur geleden