Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakte Ajacied Promes hoort maandag of hij vast blijft zitten

Opgepakte Ajacied Promes hoort maandag of hij vast blijft zitten

AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes in zondag gearresteerd op verdenking van een steekpartij. De 28-jarige aanvaller van Ajax is verhoord en blijft in ieder geval tot maandag vastzitten.

De steekpartij heeft in juli plaatsgevonden in een loods in Abcoude. Een familielid van Promes raakte zwaargewond en liep onder meer zeer ernstig knieletsel op. Volgens De Telegraaf deed de man een maand geleden aangifte bij de politie.

Promes ontkent iedere betrokkenheid, zo laat zijn advocate Manon Aalmoes weten. "Promes betwist uitdrukkelijk de beschuldiging. Promes was op het moment van het incident niet ter plaatse. Promes werkt volledig mee aan het onderzoek", laat ze in een schriftelijke verklaring aan het ANP weten.

Voldoende aanleiding

De politie zag zondag voldoende aanleiding om Promes te arresteren. Op mishandeling met zwaar lichamelijk letsel tot gevolg staat maximaal vier jaar gevangenisstraf.

Ajax vindt het nog te voorbarig om te reageren. "Het is een vervelende kwestie", reageert een woordvoerder namens de clubleiding. "Maar als je ergens van wordt beschuldigd, dan wil dat nog niet zeggen dat je het hebt gedaan. Het is dus nu te voorbarig om er vanuit Ajax iets over te zeggen. De woordvoering loopt via zijn advocate."

Hele wedstrijd

Promes speelde zaterdag nog een hele wedstrijd voor Ajax tegen PEC Zwolle. De 47-voudig international van het Nederlands elftal droeg met een treffer bij aan een eenvoudige zege (4-0). Promes was de laatste maanden niet zeker meer van een basisplaats. Hij bleef ver verwijderd van het niveau dat hij sinds zijn komst in de zomer van 2019 bij Ajax haalde. Trainer Ten Hag zei zaterdagavond nog dat Promes geen top half jaar draait maar nog steeds belangrijk is.

Promes belandde destijds op voorspraak van Ten Hag bij Ajax. De coach leerde hem kennen toen hij Go Ahead Eagles nog onder zijn hoede had. Promes speelde ook FC Twente, Spartak Moskou en Sevilla.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad ontslaat coach Francisco na slechte resultaten

SAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.

43 minuten geleden
Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

11 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

13 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

13 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

14 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

15 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

15 uur geleden