Opgepakte Ajacied Promes hoort maandag of hij vast blijft zitten
AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes in zondag gearresteerd op verdenking van een steekpartij. De 28-jarige aanvaller van Ajax is verhoord en blijft in ieder geval tot maandag vastzitten.
De steekpartij heeft in juli plaatsgevonden in een loods in Abcoude. Een familielid van Promes raakte zwaargewond en liep onder meer zeer ernstig knieletsel op. Volgens De Telegraaf deed de man een maand geleden aangifte bij de politie.
Promes ontkent iedere betrokkenheid, zo laat zijn advocate Manon Aalmoes weten. "Promes betwist uitdrukkelijk de beschuldiging. Promes was op het moment van het incident niet ter plaatse. Promes werkt volledig mee aan het onderzoek", laat ze in een schriftelijke verklaring aan het ANP weten.
Voldoende aanleiding
De politie zag zondag voldoende aanleiding om Promes te arresteren. Op mishandeling met zwaar lichamelijk letsel tot gevolg staat maximaal vier jaar gevangenisstraf.
Ajax vindt het nog te voorbarig om te reageren. "Het is een vervelende kwestie", reageert een woordvoerder namens de clubleiding. "Maar als je ergens van wordt beschuldigd, dan wil dat nog niet zeggen dat je het hebt gedaan. Het is dus nu te voorbarig om er vanuit Ajax iets over te zeggen. De woordvoering loopt via zijn advocate."
Hele wedstrijd
Promes speelde zaterdag nog een hele wedstrijd voor Ajax tegen PEC Zwolle. De 47-voudig international van het Nederlands elftal droeg met een treffer bij aan een eenvoudige zege (4-0). Promes was de laatste maanden niet zeker meer van een basisplaats. Hij bleef ver verwijderd van het niveau dat hij sinds zijn komst in de zomer van 2019 bij Ajax haalde. Trainer Ten Hag zei zaterdagavond nog dat Promes geen top half jaar draait maar nog steeds belangrijk is.
Promes belandde destijds op voorspraak van Ten Hag bij Ajax. De coach leerde hem kennen toen hij Go Ahead Eagles nog onder zijn hoede had. Promes speelde ook FC Twente, Spartak Moskou en Sevilla.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
10 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
14 uur geleden