Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakt tweetal UvA-bezoek Macron Amsterdammers van 21 en 24

Opgepakt tweetal UvA-bezoek Macron Amsterdammers van 21 en 24

AMSTERDAM (ANP) - De twee demonstranten die woensdag werden opgepakt bij het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron aan het Amsterdamse Science Park zijn een 21-jarige man en een 24-jarige vrouw. Ze komen uit Amsterdam, meldt een politiewoordvoerder. Volgens hun advocaat zitten ze nog vast.

Het tweetal rende op de Franse president af en zong een Frans protestlied. Hierop werden ze aangehouden door de politie voor verstoring van de openbare orde en bedreiging. Dit gebeurde tijdens het bezoek van Macron aan het Quantum Gases & Quantum Information Lab van de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA).

Volgens advocaat Willem Jebbink beslist justitie donderdag of de man en de vrouw vrij worden gelaten. Jebbink vindt dat het tweetal op "lichtzinnige gronden" is aangehouden. Hij heeft woensdag dan ook om hun "onmiddellijke invrijheidstelling verzocht".

Vrijheid van betoging

"Ze droegen een spandoek bij zich, dat ze in het zicht van Macron wilden tonen", zegt Jebbink. "Daarmee is het glashelder dat hun actie onder de vrijheid van betoging en meningsuiting valt. Belangrijker nog is dat de officier van justitie mij vandaag heeft bevestigd dat Macron geen aangifte heeft gedaan. Het is dan amper denkbaar dat mijn cliënten succesvol kunnen worden vervolgd wegens bedreiging ‘met geweld tegen een internationaal beschermd persoon’."

Volgens de advocaat stond op het spandoek een verwijzing naar Lodewijk XVI. Hij was koning op het moment dat de Franse Revolutie uitbrak en werd in 1793 onthoofd. Het protestlied dat de betogers volgens Jebbink zongen heet On est là (Wij zijn hier). Beide uitingen worden in Frankrijk vaak gebruikt bij betogingen tegen Macron.

Meer uit Binnenland

Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

6 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

7 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

8 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

9 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

9 uur geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

9 uur geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

9 uur geleden