Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakt tweetal UvA-bezoek Macron Amsterdammers van 21 en 24

Opgepakt tweetal UvA-bezoek Macron Amsterdammers van 21 en 24

AMSTERDAM (ANP) - De twee demonstranten die woensdag werden opgepakt bij het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron aan het Amsterdamse Science Park zijn een 21-jarige man en een 24-jarige vrouw. Ze komen uit Amsterdam, meldt een politiewoordvoerder. Volgens hun advocaat zitten ze nog vast.

Het tweetal rende op de Franse president af en zong een Frans protestlied. Hierop werden ze aangehouden door de politie voor verstoring van de openbare orde en bedreiging. Dit gebeurde tijdens het bezoek van Macron aan het Quantum Gases & Quantum Information Lab van de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA).

Volgens advocaat Willem Jebbink beslist justitie donderdag of de man en de vrouw vrij worden gelaten. Jebbink vindt dat het tweetal op "lichtzinnige gronden" is aangehouden. Hij heeft woensdag dan ook om hun "onmiddellijke invrijheidstelling verzocht".

Vrijheid van betoging

"Ze droegen een spandoek bij zich, dat ze in het zicht van Macron wilden tonen", zegt Jebbink. "Daarmee is het glashelder dat hun actie onder de vrijheid van betoging en meningsuiting valt. Belangrijker nog is dat de officier van justitie mij vandaag heeft bevestigd dat Macron geen aangifte heeft gedaan. Het is dan amper denkbaar dat mijn cliënten succesvol kunnen worden vervolgd wegens bedreiging ‘met geweld tegen een internationaal beschermd persoon’."

Volgens de advocaat stond op het spandoek een verwijzing naar Lodewijk XVI. Hij was koning op het moment dat de Franse Revolutie uitbrak en werd in 1793 onthoofd. Het protestlied dat de betogers volgens Jebbink zongen heet On est là (Wij zijn hier). Beide uitingen worden in Frankrijk vaak gebruikt bij betogingen tegen Macron.

Meer uit Binnenland

Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

1 uur geleden
Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.

1 uur geleden
Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

14 uur geleden
Middeninkomens 'in de knel' op Amsterdamse huurmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.

15 uur geleden
Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

19 uur geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

19 uur geleden
Inhoudelijke behandeling van strafzaak tegen Raily B. uitgesteld

AMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.

19 uur geleden