Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakt Boliviaans oppositielid blijft vier maanden vastzitten

Opgepakt Boliviaans oppositielid blijft vier maanden vastzitten

LA PAZ (ANP/RTR) - De rechter in Bolivia heeft besloten dat de gearresteerde oppositiepoliticus Luis Fernando Camacho vier maanden vast blijft zitten, in afwachting van zijn proces. De rechtse gouverneur van Santa Cruz werd woensdag opgepakt voor "terrorisme", in verband met de grote protesten in Bolivia van 2019, waardoor de toenmalige president Evo Morales het land moest ontvluchten.

In Camacho's regio Santa Cruz zijn mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen zijn arrestatie. Demonstranten dragen de regionale vlag, blokkeren wegen en hebben opgeroepen tot stakingen. Tegelijkertijd zijn er tegendemonstranten die juist blij zijn dat Camacho is opgepakt. Zij nemen hem de onrust in 2019 kwalijk en dragen doodskisten op straat als symbool voor de slachtoffers die toen vielen.

Camacho zelf schrijft op Twitter dat hij "onterecht" wordt vastgehouden. "Ik zal niet opgeven, dit is een gevecht voor vrijheid en democratie." Hij weigerde eerder mee te werken aan onderzoeken die tegen hem liepen en had gezegd dat de regering "naar zijn stad" moest komen om hem op te pakken.

Spanningen

De spanningen tussen het welvarende Santa Cruz en de socialistische regering in La Paz lopen al langer op. Camacho steunde recent protesten in de regio om minder belasting te hoeven betalen.

In 2019 werd de linkse president Morales afgezet, omdat hij geknoeid zou hebben met de verkiezingsuitslagen. Daarna kwam de rechtse Jeanine Añez aan de macht als waarnemend president. In de daaropvolgende verkiezingen in 2020 won de linkse partij weer. Añez is inmiddels veroordeeld tot vijftien jaar gevangenis voor het leiden van een staatsgreep.

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

9 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

9 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

10 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

12 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

13 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

13 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

14 uur geleden