Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgepakt Boliviaans oppositielid blijft vier maanden vastzitten

Opgepakt Boliviaans oppositielid blijft vier maanden vastzitten

LA PAZ (ANP/RTR) - De rechter in Bolivia heeft besloten dat de gearresteerde oppositiepoliticus Luis Fernando Camacho vier maanden vast blijft zitten, in afwachting van zijn proces. De rechtse gouverneur van Santa Cruz werd woensdag opgepakt voor "terrorisme", in verband met de grote protesten in Bolivia van 2019, waardoor de toenmalige president Evo Morales het land moest ontvluchten.

In Camacho's regio Santa Cruz zijn mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen zijn arrestatie. Demonstranten dragen de regionale vlag, blokkeren wegen en hebben opgeroepen tot stakingen. Tegelijkertijd zijn er tegendemonstranten die juist blij zijn dat Camacho is opgepakt. Zij nemen hem de onrust in 2019 kwalijk en dragen doodskisten op straat als symbool voor de slachtoffers die toen vielen.

Camacho zelf schrijft op Twitter dat hij "onterecht" wordt vastgehouden. "Ik zal niet opgeven, dit is een gevecht voor vrijheid en democratie." Hij weigerde eerder mee te werken aan onderzoeken die tegen hem liepen en had gezegd dat de regering "naar zijn stad" moest komen om hem op te pakken.

Spanningen

De spanningen tussen het welvarende Santa Cruz en de socialistische regering in La Paz lopen al langer op. Camacho steunde recent protesten in de regio om minder belasting te hoeven betalen.

In 2019 werd de linkse president Morales afgezet, omdat hij geknoeid zou hebben met de verkiezingsuitslagen. Daarna kwam de rechtse Jeanine Añez aan de macht als waarnemend president. In de daaropvolgende verkiezingen in 2020 won de linkse partij weer. Añez is inmiddels veroordeeld tot vijftien jaar gevangenis voor het leiden van een staatsgreep.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

1 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

2 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

3 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

3 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

4 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

7 uur geleden