Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Opgenomen Zoom-gesprekken makkelijk te vinden'

'Opgenomen Zoom-gesprekken makkelijk te vinden'

WASHINGTON (ANP) - Videogesprekken die met de videodienst Zoom zijn gemaakt en zijn opgenomen, zijn gemakkelijk door iedereen te vinden op internet. Dat schrijft de Amerikaanse krant The Washington Post. Veel videogesprekken worden zonder toestemming daarvoor onbeveiligd op internet opgeslagen. Zoom geeft die bestanden altijd een naam die op dezelfde manier is opgebouwd. Daardoor zijn bestandsnamen makkelijk te raden en de bestanden eenvoudig te vinden.

Het veiligheidslek is het zoveelste in een paar weken voor Zoom. De videodienst, die tot voor kort alleen door een klein aantal bedrijven werd gebruikt, is door maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen sinds een paar weken razend populair. Dat leverde ook meer aandacht op voor de manier waarop het bedrijf met gebruikersgegevens omspringt.

Zo bleek de app van Zoom gegevens naar Facebook te sturen, zelfs als de gebruiker geen account heeft bij Facebook. Ook bleek het bedrijf de e-mailadressen van andere gebruikers te tonen, omdat Zoom geen onderscheid kon maken tussen adressen van internetproviders als het Nederlandse XS4ALL en e-mailadressen van mensen die bij hetzelfde bedrijf werken. Zoom wordt daardoor in zeker drie Amerikaanse staten onderzocht door Justitie.

Het bedrijf heeft inmiddels de nodige beveiligingsverbeteringen doorgevoerd. Oprichter Eric Yuan verontschuldigde zich eerder deze week voor de beveiligingsmissers. Hij zei dat het bedrijf niet gerekend had op zo'n massale toeloop en dat de dienst nu op andere manieren werd gebruikt dan Zoom had verwacht.

Meer uit Financieel

Topvrouw AH, Etos en Gall & Gall wordt baas Ahold Delhaize Europa

ZAANDAM (ANP) - Margaret Versteden-Van Duijn, de topvrouw van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, wordt de nieuwe baas van de divisie Ahold Delhaize Europa & Indonesië. De raad van commissarissen van moederconcern Ahold Delhaize heeft haar voorgedragen om die functie per 1 oktober de functie op zich te nemen.

9 minuten geleden
ILT dreigt easyJet met dwangsom om gebruik hulpmotor Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft easyJet gedreigd een dwangsom op te leggen, omdat de luchtvaartmaatschappij op Schiphol opnieuw ongeoorloofd gebruik heeft gemaakt van de vervuilende hulpmotor. De hulpmotor draait op kerosine en zorgt voor geluidsoverlast en uitstoot van schadelijke stoffen, terwijl er volgens de ILT schonere alternatieven beschikbaar waren.

11 minuten geleden
Diesel bijna 4 cent goedkoper aan de pomp door dalende olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De dalende olieprijzen zijn donderdag duidelijk merkbaar aan de Nederlandse pomp. Vooral diesel werd een stuk goedkoper, met bijna 4 cent.

47 minuten geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na sterke resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden donderdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van Nvidia, de grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI), zorgden voor opluchting in de chipsector.

1 uur geleden
Advies aan kabinet: pas handelsbeleid aan voor concurrentie China

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Europa zouden hun handelsbeleid moeten veranderen nu landen als de Verenigde Staten en China hun economische macht steeds vaker inzetten als geopolitiek wapen. Dat vindt de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). In een rapport aan het kabinet adviseert de WRR donderdag dat Nederland en Europa bijvoorbeeld veel strengere voorwaarden aan China zouden moeten stellen voor handel met de EU en Chinese bedrijven dezelfde eisen en verboden moeten opleggen die dat land oplegt aan Europese bedrijven.

1 uur geleden
Qantas boekt laagste winst in 4 jaar door hoge brandstofprijzen

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft de winst in het afgelopen boekjaar zien dalen tot het laagste niveau in vier jaar. De winstdaling werd veroorzaakt door hogere brandstofkosten door de sterke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Nvidia verwacht omzetgroei van 70 procent volgend jaar

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, blijft rekenen op een sterke groei. Het concern verwacht voor volgend boekjaar een omzetstijging met ongeveer 70 procent, zei financieel directeur Colette Kress in een toelichting op de kwartaalcijfers. Volgens haar zal de vraag van klanten verdubbelen, maar zijn er wel beperkingen bij productiemogelijkheden.

2 uur geleden