Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgeluchte Schuurs is inmiddels goed genoeg

Opgeluchte Schuurs is inmiddels goed genoeg

LILLE (ANP) - Perr Schuurs lag al op zijn hotelkamer in Lille toen hij op televisie zag hoe Matthijs de Ligt zijn club Juventus met een geweldige tackle voor een tegentreffer behoedde. "Zo meedogenloos moet ik ook worden", zei hij tegen zijn kamergenoot Kjell Scherpen. "Daar moet ik naar toe."

Schuurs, sinds dinsdag 20 jaar jong, doet zijn verhaal een dag later na de uitzege van Ajax op Lille OSC (2-0). Met veel Nederlandse journalisten om zich heen. Hij heeft nog niet gedoucht en draagt zijn wedstrijdtenue. "Nee, ik wilde dit shirt niet ruilen", bekent hij. "Deze is voor mij."

Een belangrijke wedstrijd in mijn loopbaan. Zo blikte de Limburger vooruit op de vijfde groepswedstrijd van Ajax in de Champions League. Joël Veltman moest nog een schorsing uitzitten. Eindelijk kreeg Schuurs weer eens een kans. "Ik denk dat ik tevreden mag zijn", blikt hij terug. "Dit is het niveau dat ik minimaal iedere week moet gaan halen."

Flair

Schuurs speelde met flair en stond steeds goed opgesteld. Hij profiteerde met strakke passes van zijn uitstekende traptechniek. De watervlugge Jonathan Ikoné dacht de oud-aanvoerder van Fortuna Sittard in een lange sprint te kloppen. Tevergeefs, want Schuurs won het duel. Doelman André Onana sprintte naar zijn onervaren ploeggenoot toe om hem te bedanken. Net een beetje zoals keeper Gianluigi Buffon zich dinsdagavond over De Ligt ontfermde na zijn geslaagde ingreep.

"Zoiets geeft vertrouwen", weet Schuurs. "Het ging lekker. Ik heb geen overtreding nodig gehad. De wisselwerking met Martínez verliep ook goed, al blijft het lastig communiceren", zei hij over de Argentijnse vervanger van de geschorste Blind. "Maar we deden dat in het Engels."

Serieuze kans

Schuurs debuteerde al op zijn zestiende in de hoofdmacht van Fortuna Sittard en droeg daar een jaar later de aanvoerdersband. Vorig jaar merkte de centrale verdediger bij Jong Ajax dat hij nog veel moest leren. "Maar ik ben blij dat ze me niet hebben verhuurd", vertelt de zoon van een tophandballer die in korte tijd zes kilo aan spierkracht heeft gewonnen.

In het begin van het huidige voetbaljaar kreeg hij wel een serieuze kans van trainer Erik ten Hag. De keus viel uiteindelijk op Joël Veltman, maar dat kan de komende weken ook veranderen. "Joël heeft het heel goed gedaan", zegt Schuurs. "Ik hoop dat hij het goed blijft doen, want dat is goed voor Ajax. Maar ik wil het de trainer nog lastiger maken. De coach moet uiteindelijk bepalen wie de beste is. Maar ik ben wel opgelucht over deze wedstrijd. Ik heb laten zien dat ik ook dit aan kan."

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

12 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

14 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

14 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

15 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

17 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

22 uur geleden