Opgeluchte Schuurs is inmiddels goed genoeg
LILLE (ANP) - Perr Schuurs lag al op zijn hotelkamer in Lille toen hij op televisie zag hoe Matthijs de Ligt zijn club Juventus met een geweldige tackle voor een tegentreffer behoedde. "Zo meedogenloos moet ik ook worden", zei hij tegen zijn kamergenoot Kjell Scherpen. "Daar moet ik naar toe."
Schuurs, sinds dinsdag 20 jaar jong, doet zijn verhaal een dag later na de uitzege van Ajax op Lille OSC (2-0). Met veel Nederlandse journalisten om zich heen. Hij heeft nog niet gedoucht en draagt zijn wedstrijdtenue. "Nee, ik wilde dit shirt niet ruilen", bekent hij. "Deze is voor mij."
Een belangrijke wedstrijd in mijn loopbaan. Zo blikte de Limburger vooruit op de vijfde groepswedstrijd van Ajax in de Champions League. Joël Veltman moest nog een schorsing uitzitten. Eindelijk kreeg Schuurs weer eens een kans. "Ik denk dat ik tevreden mag zijn", blikt hij terug. "Dit is het niveau dat ik minimaal iedere week moet gaan halen."
Flair
Schuurs speelde met flair en stond steeds goed opgesteld. Hij profiteerde met strakke passes van zijn uitstekende traptechniek. De watervlugge Jonathan Ikoné dacht de oud-aanvoerder van Fortuna Sittard in een lange sprint te kloppen. Tevergeefs, want Schuurs won het duel. Doelman André Onana sprintte naar zijn onervaren ploeggenoot toe om hem te bedanken. Net een beetje zoals keeper Gianluigi Buffon zich dinsdagavond over De Ligt ontfermde na zijn geslaagde ingreep.
"Zoiets geeft vertrouwen", weet Schuurs. "Het ging lekker. Ik heb geen overtreding nodig gehad. De wisselwerking met Martínez verliep ook goed, al blijft het lastig communiceren", zei hij over de Argentijnse vervanger van de geschorste Blind. "Maar we deden dat in het Engels."
Serieuze kans
Schuurs debuteerde al op zijn zestiende in de hoofdmacht van Fortuna Sittard en droeg daar een jaar later de aanvoerdersband. Vorig jaar merkte de centrale verdediger bij Jong Ajax dat hij nog veel moest leren. "Maar ik ben blij dat ze me niet hebben verhuurd", vertelt de zoon van een tophandballer die in korte tijd zes kilo aan spierkracht heeft gewonnen.
In het begin van het huidige voetbaljaar kreeg hij wel een serieuze kans van trainer Erik ten Hag. De keus viel uiteindelijk op Joël Veltman, maar dat kan de komende weken ook veranderen. "Joël heeft het heel goed gedaan", zegt Schuurs. "Ik hoop dat hij het goed blijft doen, want dat is goed voor Ajax. Maar ik wil het de trainer nog lastiger maken. De coach moet uiteindelijk bepalen wie de beste is. Maar ik ben wel opgelucht over deze wedstrijd. Ik heb laten zien dat ik ook dit aan kan."
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
13 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden