Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgeluchte Schuurs is inmiddels goed genoeg

Opgeluchte Schuurs is inmiddels goed genoeg

LILLE (ANP) - Perr Schuurs lag al op zijn hotelkamer in Lille toen hij op televisie zag hoe Matthijs de Ligt zijn club Juventus met een geweldige tackle voor een tegentreffer behoedde. "Zo meedogenloos moet ik ook worden", zei hij tegen zijn kamergenoot Kjell Scherpen. "Daar moet ik naar toe."

Schuurs, sinds dinsdag 20 jaar jong, doet zijn verhaal een dag later na de uitzege van Ajax op Lille OSC (2-0). Met veel Nederlandse journalisten om zich heen. Hij heeft nog niet gedoucht en draagt zijn wedstrijdtenue. "Nee, ik wilde dit shirt niet ruilen", bekent hij. "Deze is voor mij."

Een belangrijke wedstrijd in mijn loopbaan. Zo blikte de Limburger vooruit op de vijfde groepswedstrijd van Ajax in de Champions League. Joël Veltman moest nog een schorsing uitzitten. Eindelijk kreeg Schuurs weer eens een kans. "Ik denk dat ik tevreden mag zijn", blikt hij terug. "Dit is het niveau dat ik minimaal iedere week moet gaan halen."

Flair

Schuurs speelde met flair en stond steeds goed opgesteld. Hij profiteerde met strakke passes van zijn uitstekende traptechniek. De watervlugge Jonathan Ikoné dacht de oud-aanvoerder van Fortuna Sittard in een lange sprint te kloppen. Tevergeefs, want Schuurs won het duel. Doelman André Onana sprintte naar zijn onervaren ploeggenoot toe om hem te bedanken. Net een beetje zoals keeper Gianluigi Buffon zich dinsdagavond over De Ligt ontfermde na zijn geslaagde ingreep.

"Zoiets geeft vertrouwen", weet Schuurs. "Het ging lekker. Ik heb geen overtreding nodig gehad. De wisselwerking met Martínez verliep ook goed, al blijft het lastig communiceren", zei hij over de Argentijnse vervanger van de geschorste Blind. "Maar we deden dat in het Engels."

Serieuze kans

Schuurs debuteerde al op zijn zestiende in de hoofdmacht van Fortuna Sittard en droeg daar een jaar later de aanvoerdersband. Vorig jaar merkte de centrale verdediger bij Jong Ajax dat hij nog veel moest leren. "Maar ik ben blij dat ze me niet hebben verhuurd", vertelt de zoon van een tophandballer die in korte tijd zes kilo aan spierkracht heeft gewonnen.

In het begin van het huidige voetbaljaar kreeg hij wel een serieuze kans van trainer Erik ten Hag. De keus viel uiteindelijk op Joël Veltman, maar dat kan de komende weken ook veranderen. "Joël heeft het heel goed gedaan", zegt Schuurs. "Ik hoop dat hij het goed blijft doen, want dat is goed voor Ajax. Maar ik wil het de trainer nog lastiger maken. De coach moet uiteindelijk bepalen wie de beste is. Maar ik ben wel opgelucht over deze wedstrijd. Ik heb laten zien dat ik ook dit aan kan."

Meer uit Voetbal

KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

2 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

11 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

11 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

11 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

12 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

13 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

13 uur geleden