Opgeluchte handbalsters hebben weer vertrouwen
KUMAMOTO (ANP) - Het kan en moet nog veel beter. Maar doelvrouw Tess Wester van de Nederlandse handbalsters heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Oranje op het WK op Angola: 35-28. "We moesten deze wedstrijd wel winnen om nog uitzicht te houden op de hoofdronde", zei ze. "We zijn teruggekeerd naar onze vertrouwde systeem en dat heeft goed gewerkt. Het vertrouwen is er weer. We hebben het goed opgepakt."
Oranje speelde een stuk beter dan zaterdag tijdens het verloren eerste groepsduel met Slovenië (26-32). "Natuurlijk zijn we opgelucht", zei Wester voor de camera van de NOS. "Maar we hebben ook de bevestiging dat we het kunnen. Ik denk dat we nog beter kunnen. Maar Angola is een fysiek sterke ploeg met grote meiden. Het was erg zwaar."
Nederland speelt dinsdag tegen het zwakke Cuba. Donderdag en vrijdag tegen Servië een Noorwegen moet een plaats bij de beste drie in de poule worden veiliggesteld. "Cuba is een lekkere wedstrijd voor ons vertrouwen", verwacht Estavana Polman. "Daarna moeten we er staan. Na de nederlaag tegen Slovenië zijn we met elkaar gaan zitten. We staan er weer en hebben ook weer veel energie in deze wedstrijd gestopt. Dat is belangrijk."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
11 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
14 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden