Opgeluchte handbalsters hebben weer vertrouwen
KUMAMOTO (ANP) - Het kan en moet nog veel beter. Maar doelvrouw Tess Wester van de Nederlandse handbalsters heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Oranje op het WK op Angola: 35-28. "We moesten deze wedstrijd wel winnen om nog uitzicht te houden op de hoofdronde", zei ze. "We zijn teruggekeerd naar onze vertrouwde systeem en dat heeft goed gewerkt. Het vertrouwen is er weer. We hebben het goed opgepakt."
Oranje speelde een stuk beter dan zaterdag tijdens het verloren eerste groepsduel met Slovenië (26-32). "Natuurlijk zijn we opgelucht", zei Wester voor de camera van de NOS. "Maar we hebben ook de bevestiging dat we het kunnen. Ik denk dat we nog beter kunnen. Maar Angola is een fysiek sterke ploeg met grote meiden. Het was erg zwaar."
Nederland speelt dinsdag tegen het zwakke Cuba. Donderdag en vrijdag tegen Servië een Noorwegen moet een plaats bij de beste drie in de poule worden veiliggesteld. "Cuba is een lekkere wedstrijd voor ons vertrouwen", verwacht Estavana Polman. "Daarna moeten we er staan. Na de nederlaag tegen Slovenië zijn we met elkaar gaan zitten. We staan er weer en hebben ook weer veel energie in deze wedstrijd gestopt. Dat is belangrijk."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.
2 uur geledenLA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.
3 uur geledenLA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).
16 uur geleden