Opgeluchte handbalsters hebben weer vertrouwen
KUMAMOTO (ANP) - Het kan en moet nog veel beter. Maar doelvrouw Tess Wester van de Nederlandse handbalsters heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Oranje op het WK op Angola: 35-28. "We moesten deze wedstrijd wel winnen om nog uitzicht te houden op de hoofdronde", zei ze. "We zijn teruggekeerd naar onze vertrouwde systeem en dat heeft goed gewerkt. Het vertrouwen is er weer. We hebben het goed opgepakt."
Oranje speelde een stuk beter dan zaterdag tijdens het verloren eerste groepsduel met Slovenië (26-32). "Natuurlijk zijn we opgelucht", zei Wester voor de camera van de NOS. "Maar we hebben ook de bevestiging dat we het kunnen. Ik denk dat we nog beter kunnen. Maar Angola is een fysiek sterke ploeg met grote meiden. Het was erg zwaar."
Nederland speelt dinsdag tegen het zwakke Cuba. Donderdag en vrijdag tegen Servië een Noorwegen moet een plaats bij de beste drie in de poule worden veiliggesteld. "Cuba is een lekkere wedstrijd voor ons vertrouwen", verwacht Estavana Polman. "Daarna moeten we er staan. Na de nederlaag tegen Slovenië zijn we met elkaar gaan zitten. We staan er weer en hebben ook weer veel energie in deze wedstrijd gestopt. Dat is belangrijk."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
11 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
15 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden