Opgeluchte bondscoach Wiegman trots op Engelse voetbalsters
BRISBANE (ANP) - Sarina Wiegman, de bondscoach van de Engelse voetbalsters, is opgelucht na de plaatsing voor de kwartfinales op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Engeland versloeg Nigeria via strafschoppen, nadat het de hele verlenging met tien speelsters had gespeeld. "Ik ben heel trots op hoe we dat als team hebben gedaan", aldus de 53-jarige Nederlandse.
"Het zegt heel veel over de kracht van de ploeg", zei Wiegman na het duel, dat doelpuntloos bleef tot de strafschoppenserie. "Geen enkele wedstrijd is gemakkelijk geweest en we wisten op voorhand dat dit duel ook niet eenvoudig zou worden. Nigeria is een erg goed georganiseerde en fysiek sterke ploeg. Dat hebben we in deze wedstrijd teruggezien. Maar we zijn door en daar ben ik heel blij mee."
Engeland was vrijwel de hele wedstrijd de onderliggende partij tegen Nigeria, dat meerdere keren de lat raakte. De opdracht van de regerend Europees kampioen werd er niet makkelijker op toen Lauren James in de slotfase van de tweede helft een rode kaart kreeg omdat ze op een tegenstandster ging staan.
Wiegman verklaarde dat ze niet precies had gezien wat er was voorgevallen bij het incident met de 21-jarige James. "Het ging allemaal zo snel en ik heb het nog niet teruggekeken. Maar het was een wedstrijd met veel emotie en een hoge intensiteit. In een 'split second' gebeuren dingen. Soms heeft het ook te maken met een gebrek aan ervaring", aldus Wiegman.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
32 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
55 minuten geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden