Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opgeluchte bondscoach Wiegman trots op Engelse voetbalsters

Opgeluchte bondscoach Wiegman trots op Engelse voetbalsters

BRISBANE (ANP) - Sarina Wiegman, de bondscoach van de Engelse voetbalsters, is opgelucht na de plaatsing voor de kwartfinales op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Engeland versloeg Nigeria via strafschoppen, nadat het de hele verlenging met tien speelsters had gespeeld. "Ik ben heel trots op hoe we dat als team hebben gedaan", aldus de 53-jarige Nederlandse.

"Het zegt heel veel over de kracht van de ploeg", zei Wiegman na het duel, dat doelpuntloos bleef tot de strafschoppenserie. "Geen enkele wedstrijd is gemakkelijk geweest en we wisten op voorhand dat dit duel ook niet eenvoudig zou worden. Nigeria is een erg goed georganiseerde en fysiek sterke ploeg. Dat hebben we in deze wedstrijd teruggezien. Maar we zijn door en daar ben ik heel blij mee."

Engeland was vrijwel de hele wedstrijd de onderliggende partij tegen Nigeria, dat meerdere keren de lat raakte. De opdracht van de regerend Europees kampioen werd er niet makkelijker op toen Lauren James in de slotfase van de tweede helft een rode kaart kreeg omdat ze op een tegenstandster ging staan.

Wiegman verklaarde dat ze niet precies had gezien wat er was voorgevallen bij het incident met de 21-jarige James. "Het ging allemaal zo snel en ik heb het nog niet teruggekeken. Maar het was een wedstrijd met veel emotie en een hoge intensiteit. In een 'split second' gebeuren dingen. Soms heeft het ook te maken met een gebrek aan ervaring", aldus Wiegman.

Meer uit Voetbal

Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

1 uur geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

13 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

13 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

14 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

14 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

16 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

16 uur geleden