Opgeluchte bondscoach Wiegman trots op Engelse voetbalsters
BRISBANE (ANP) - Sarina Wiegman, de bondscoach van de Engelse voetbalsters, is opgelucht na de plaatsing voor de kwartfinales op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Engeland versloeg Nigeria via strafschoppen, nadat het de hele verlenging met tien speelsters had gespeeld. "Ik ben heel trots op hoe we dat als team hebben gedaan", aldus de 53-jarige Nederlandse.
"Het zegt heel veel over de kracht van de ploeg", zei Wiegman na het duel, dat doelpuntloos bleef tot de strafschoppenserie. "Geen enkele wedstrijd is gemakkelijk geweest en we wisten op voorhand dat dit duel ook niet eenvoudig zou worden. Nigeria is een erg goed georganiseerde en fysiek sterke ploeg. Dat hebben we in deze wedstrijd teruggezien. Maar we zijn door en daar ben ik heel blij mee."
Engeland was vrijwel de hele wedstrijd de onderliggende partij tegen Nigeria, dat meerdere keren de lat raakte. De opdracht van de regerend Europees kampioen werd er niet makkelijker op toen Lauren James in de slotfase van de tweede helft een rode kaart kreeg omdat ze op een tegenstandster ging staan.
Wiegman verklaarde dat ze niet precies had gezien wat er was voorgevallen bij het incident met de 21-jarige James. "Het ging allemaal zo snel en ik heb het nog niet teruggekeken. Maar het was een wedstrijd met veel emotie en een hoge intensiteit. In een 'split second' gebeuren dingen. Soms heeft het ook te maken met een gebrek aan ervaring", aldus Wiegman.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
15 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden