Opgeluchte bondscoach België wil minder spanning
KEULEN (ANP/BELGA) - Bij de Belgische bondscoach Domenico Tedesco overheerst de opluchting na de 2-0-zege van zijn ploeg op het EK voetbal tegen Roemenië. Maar voor de Italiaans/Duitse coach had een beetje minder spanning best gemogen. België leidde al na twee minuten door een doelpunt van Youri Tielemans, maar moest lang wachten op de verlossende treffer van Kevin De Bruyne.
"Ik ben in de eerste plaats opgelucht", sprak Tedesco op de persconferentie na het duel. "Maar het was beter geweest als we de wedstrijd heel wat eerder hadden beslist. Het is jammer dat we zoveel kansen nodig hebben om te scoren, zeker als je de kwaliteit en de hoeveelheid ervan bekijkt. In onze eerste twee duels samen hebben we maar twee keer gescoord. Dat is te weinig. We hadden alleen tegen Roemenië er al vijf kunnen maken. Het is fantastisch dat we zoveel kansen creëren, maar we moeten de wedstrijd eerder beslissen."
België verloor het eerste groepsduel met 1-0 van Slowakije, in een duel waarin twee doelpunten van spits Romelu Lukaku werden afgekeurd. "In de eerste wedstrijd hadden we pech met die handsbal en het buitenspelgeval. Ondertussen zijn er al drie doelpunten van 'Rom' afgekeurd. Het hangt soms af van de timing, van dat tikkeltje geluk dat je nodig hebt. De Roemeense doelman heeft ook enkele goede reddingen verricht. Het is een samenloop van factoren."
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
9 uur geleden