Opgeluchte bondscoach België wil minder spanning
KEULEN (ANP/BELGA) - Bij de Belgische bondscoach Domenico Tedesco overheerst de opluchting na de 2-0-zege van zijn ploeg op het EK voetbal tegen Roemenië. Maar voor de Italiaans/Duitse coach had een beetje minder spanning best gemogen. België leidde al na twee minuten door een doelpunt van Youri Tielemans, maar moest lang wachten op de verlossende treffer van Kevin De Bruyne.
"Ik ben in de eerste plaats opgelucht", sprak Tedesco op de persconferentie na het duel. "Maar het was beter geweest als we de wedstrijd heel wat eerder hadden beslist. Het is jammer dat we zoveel kansen nodig hebben om te scoren, zeker als je de kwaliteit en de hoeveelheid ervan bekijkt. In onze eerste twee duels samen hebben we maar twee keer gescoord. Dat is te weinig. We hadden alleen tegen Roemenië er al vijf kunnen maken. Het is fantastisch dat we zoveel kansen creëren, maar we moeten de wedstrijd eerder beslissen."
België verloor het eerste groepsduel met 1-0 van Slowakije, in een duel waarin twee doelpunten van spits Romelu Lukaku werden afgekeurd. "In de eerste wedstrijd hadden we pech met die handsbal en het buitenspelgeval. Ondertussen zijn er al drie doelpunten van 'Rom' afgekeurd. Het hangt soms af van de timing, van dat tikkeltje geluk dat je nodig hebt. De Roemeense doelman heeft ook enkele goede reddingen verricht. Het is een samenloop van factoren."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet alsnog een vergoeding betalen aan scoutingsbureau GIC voor de transfer van Lisandro Martínez en Antony naar Manchester United in 2022. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag bepaald. De rechtbank wees eerder de vordering van GIC af.
3 uur geledenPUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
16 uur geleden