Opgeluchte bondscoach België wil minder spanning
KEULEN (ANP/BELGA) - Bij de Belgische bondscoach Domenico Tedesco overheerst de opluchting na de 2-0-zege van zijn ploeg op het EK voetbal tegen Roemenië. Maar voor de Italiaans/Duitse coach had een beetje minder spanning best gemogen. België leidde al na twee minuten door een doelpunt van Youri Tielemans, maar moest lang wachten op de verlossende treffer van Kevin De Bruyne.
"Ik ben in de eerste plaats opgelucht", sprak Tedesco op de persconferentie na het duel. "Maar het was beter geweest als we de wedstrijd heel wat eerder hadden beslist. Het is jammer dat we zoveel kansen nodig hebben om te scoren, zeker als je de kwaliteit en de hoeveelheid ervan bekijkt. In onze eerste twee duels samen hebben we maar twee keer gescoord. Dat is te weinig. We hadden alleen tegen Roemenië er al vijf kunnen maken. Het is fantastisch dat we zoveel kansen creëren, maar we moeten de wedstrijd eerder beslissen."
België verloor het eerste groepsduel met 1-0 van Slowakije, in een duel waarin twee doelpunten van spits Romelu Lukaku werden afgekeurd. "In de eerste wedstrijd hadden we pech met die handsbal en het buitenspelgeval. Ondertussen zijn er al drie doelpunten van 'Rom' afgekeurd. Het hangt soms af van de timing, van dat tikkeltje geluk dat je nodig hebt. De Roemeense doelman heeft ook enkele goede reddingen verricht. Het is een samenloop van factoren."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.
4 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan een maand lang niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse middenvelder heeft een klein hartprobleem, waarvoor een operatie nodig is.
5 uur geleden