Opgeluchte bondscoach België wil minder spanning
KEULEN (ANP/BELGA) - Bij de Belgische bondscoach Domenico Tedesco overheerst de opluchting na de 2-0-zege van zijn ploeg op het EK voetbal tegen Roemenië. Maar voor de Italiaans/Duitse coach had een beetje minder spanning best gemogen. België leidde al na twee minuten door een doelpunt van Youri Tielemans, maar moest lang wachten op de verlossende treffer van Kevin De Bruyne.
"Ik ben in de eerste plaats opgelucht", sprak Tedesco op de persconferentie na het duel. "Maar het was beter geweest als we de wedstrijd heel wat eerder hadden beslist. Het is jammer dat we zoveel kansen nodig hebben om te scoren, zeker als je de kwaliteit en de hoeveelheid ervan bekijkt. In onze eerste twee duels samen hebben we maar twee keer gescoord. Dat is te weinig. We hadden alleen tegen Roemenië er al vijf kunnen maken. Het is fantastisch dat we zoveel kansen creëren, maar we moeten de wedstrijd eerder beslissen."
België verloor het eerste groepsduel met 1-0 van Slowakije, in een duel waarin twee doelpunten van spits Romelu Lukaku werden afgekeurd. "In de eerste wedstrijd hadden we pech met die handsbal en het buitenspelgeval. Ondertussen zijn er al drie doelpunten van 'Rom' afgekeurd. Het hangt soms af van de timing, van dat tikkeltje geluk dat je nodig hebt. De Roemeense doelman heeft ook enkele goede reddingen verricht. Het is een samenloop van factoren."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
12 minuten geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
12 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.
2 uur geleden