Opgelucht Wall Street sluit met records
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met records de handel uit gegaan. Op de financiële markten overheerste de opluchting omdat een verdere escalatie van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran voorlopig uitblijft. Ook kwam er weer nieuwe informatie over het handelsoverleg naar buiten en in het Britse parlement werd de brexitdeal van premier Boris Johnson eindelijk goedgekeurd.
De Dow-Jonesindex sloot op 28.956,90 punten. Dat is de hoogste slotstand ooit en 0,7 procent meer dan een dag eerder. De brede S&P 500 won ook 0,7 procent, tot 3274,70 punten, en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 9203,43 punten.
President Donald Trump had woensdag al verklaard geen militaire actie te ondernemen tegen Iran na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. Inmiddels is er wel weer nieuwe informatie naar buiten gekomen. Het Oekraïense vliegtuig dat woensdag net buiten de Iraanse hoofdstad Teheran neerstortte, is mogelijk geraakt door een Iraanse raket. Dat hebben functionarissen van het Pentagon en medewerkers van de Amerikaanse en Iraakse inlichtingendiensten gezegd tegen het Amerikaanse nieuwsblad Newsweek.
Liu He
Aan het handelsfront werd gemeld dat de Chinese vicepremier Liu He volgende week naar de Verenigde Staten reist om dan een handtekening te zetten onder de eerste fase van het handelsakkoord tussen de economische grootmachten. Volgens het Chinese ministerie van Handel zal de handelsdelegatie van 13 tot en met 15 januari in de VS aanwezig zijn. Het is voor het eerst dat Peking bevestigt dat er een handtekening onder het akkoord komt.
Winkel- en warenhuisketens Macy's, Kohl's en J.C. Penney stonden in de belangstelling met minnen tot bijna 11 procent, na tegenvallende verkopen in de feestdagenperiode. Woninginrichter Bed Bath & Beyond leverde ruim 19 procent in onder druk van tegenvallende kwartaalcijfers en zwakkere vooruitzichten. Apple werd daarentegen dik 2 procent hoger gezet na cijfers van de Chinese overheid waaruit bleek dat de verkoop van iPhones in China vorige maand met meer dan 18 procent is gestegen op jaarbasis.
De euro was 1,1106 dollar waard, een fractie hoger dan bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef stabiel op 59,61 dollar. Brentolie daalde licht in prijs tot 65,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.
4 uur geleden