Opgelucht Wall Street sluit met records
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met records de handel uit gegaan. Op de financiële markten overheerste de opluchting omdat een verdere escalatie van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran voorlopig uitblijft. Ook kwam er weer nieuwe informatie over het handelsoverleg naar buiten en in het Britse parlement werd de brexitdeal van premier Boris Johnson eindelijk goedgekeurd.
De Dow-Jonesindex sloot op 28.956,90 punten. Dat is de hoogste slotstand ooit en 0,7 procent meer dan een dag eerder. De brede S&P 500 won ook 0,7 procent, tot 3274,70 punten, en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 9203,43 punten.
President Donald Trump had woensdag al verklaard geen militaire actie te ondernemen tegen Iran na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. Inmiddels is er wel weer nieuwe informatie naar buiten gekomen. Het Oekraïense vliegtuig dat woensdag net buiten de Iraanse hoofdstad Teheran neerstortte, is mogelijk geraakt door een Iraanse raket. Dat hebben functionarissen van het Pentagon en medewerkers van de Amerikaanse en Iraakse inlichtingendiensten gezegd tegen het Amerikaanse nieuwsblad Newsweek.
Liu He
Aan het handelsfront werd gemeld dat de Chinese vicepremier Liu He volgende week naar de Verenigde Staten reist om dan een handtekening te zetten onder de eerste fase van het handelsakkoord tussen de economische grootmachten. Volgens het Chinese ministerie van Handel zal de handelsdelegatie van 13 tot en met 15 januari in de VS aanwezig zijn. Het is voor het eerst dat Peking bevestigt dat er een handtekening onder het akkoord komt.
Winkel- en warenhuisketens Macy's, Kohl's en J.C. Penney stonden in de belangstelling met minnen tot bijna 11 procent, na tegenvallende verkopen in de feestdagenperiode. Woninginrichter Bed Bath & Beyond leverde ruim 19 procent in onder druk van tegenvallende kwartaalcijfers en zwakkere vooruitzichten. Apple werd daarentegen dik 2 procent hoger gezet na cijfers van de Chinese overheid waaruit bleek dat de verkoop van iPhones in China vorige maand met meer dan 18 procent is gestegen op jaarbasis.
De euro was 1,1106 dollar waard, een fractie hoger dan bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef stabiel op 59,61 dollar. Brentolie daalde licht in prijs tot 65,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
16 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil "alles uit de kast halen" voor chipmachinemaker ASML. Dat zei Jeroen Dijsselbloem, burgemeester van Eindhoven, bij de openingsceremonie van de bouw van de nieuwe campus van ASML. "Dit is een enorme kans voor Nederland en Europa. Andere landen innoveren hard, dus dat moeten wij ook doen", aldus Dijsselbloem. "Het is dus cruciaal dat wij investeren in tech."
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.
4 uur geleden