Opgelucht Scapino Ballet begint seizoen met hulp van rapper Dox
ROTTERDAM (ANP) - Scapino Ballet Rotterdam begint donderdag opgelucht aan een nieuw seizoen, met een voorstelling die gemaakt is samen met onder anderen rapper Dox ofwel Unorthadox. Op Prinsjesdag werd definitief dat het gezelschap toch subsidie krijgt van het Rijk.
De Raad voor Cultuur stelde in de lente voor het bijna 75 jaar oude gezelschap geen rijkssubsidie meer te geven. De raad was op zich heel positief over Scapino, maar noemde het niet vernieuwend genoeg en wilde het beschikbare geld besteden aan een groep die jonge en nieuwe mensen naar de zalen trekt. De raad wees Club Guy & Roni aan, dat in Groningen is gevestigd en daardoor ook bijdraagt aan de spreiding van de dans.
Na commotie in de danswereld, onder dansliefhebbers en in de Tweede Kamer is er nu meer geld voor dans en hoeft het ene gezelschap niet voor het andere te wijken.
Scapino begint het nieuwe seizoen niet in een theater, maar in een werelderfgoedmonument, de Van Nelle Fabriek in Rotterdam. Het danst daar twee weken lang The Blend, een mix van stijlen. Het publiek krijgt een voorstelling te zien die is gemaakt door de, uit de breakdance afkomstige, jonge Nederlandse choreograaf Justin de Jager, de Spaanse choreografe Alba Carbonell en de reeds genoemde muzikant en rapper Dox (Unorthadox). Hij ontwierp een deel van de voorstelling waarin hij zelf te bewonderen is. Ook fungeert hij als een soort rode draad tussen de andere delen van de show.
Het concept en de regie zijn van artistiek leider Ed Wubbe. Alle voorstellingen zijn uitverkocht, maar op 30 september is er nog een live stream.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
9 uur geleden