Opgelucht Scapino Ballet begint seizoen met hulp van rapper Dox
ROTTERDAM (ANP) - Scapino Ballet Rotterdam begint donderdag opgelucht aan een nieuw seizoen, met een voorstelling die gemaakt is samen met onder anderen rapper Dox ofwel Unorthadox. Op Prinsjesdag werd definitief dat het gezelschap toch subsidie krijgt van het Rijk.
De Raad voor Cultuur stelde in de lente voor het bijna 75 jaar oude gezelschap geen rijkssubsidie meer te geven. De raad was op zich heel positief over Scapino, maar noemde het niet vernieuwend genoeg en wilde het beschikbare geld besteden aan een groep die jonge en nieuwe mensen naar de zalen trekt. De raad wees Club Guy & Roni aan, dat in Groningen is gevestigd en daardoor ook bijdraagt aan de spreiding van de dans.
Na commotie in de danswereld, onder dansliefhebbers en in de Tweede Kamer is er nu meer geld voor dans en hoeft het ene gezelschap niet voor het andere te wijken.
Scapino begint het nieuwe seizoen niet in een theater, maar in een werelderfgoedmonument, de Van Nelle Fabriek in Rotterdam. Het danst daar twee weken lang The Blend, een mix van stijlen. Het publiek krijgt een voorstelling te zien die is gemaakt door de, uit de breakdance afkomstige, jonge Nederlandse choreograaf Justin de Jager, de Spaanse choreografe Alba Carbonell en de reeds genoemde muzikant en rapper Dox (Unorthadox). Hij ontwierp een deel van de voorstelling waarin hij zelf te bewonderen is. Ook fungeert hij als een soort rode draad tussen de andere delen van de show.
Het concept en de regie zijn van artistiek leider Ed Wubbe. Alle voorstellingen zijn uitverkocht, maar op 30 september is er nog een live stream.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
21 minuten geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
40 minuten geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
1 uur geleden