Opgave Alvarado in veldrit Gullegem door rugklachten
GULLEGEM (ANP) - Ceylin Carmen del Alvarado heeft met rugklachten opgegeven in de Hexia Cross in het Vlaamse Gullegem. Dat meldde haar ploeg Alpecin-Deceuninck nadat ze was afgestapt in de derde ronde van de blubbercross. Het is onduidelijk of Alvarado zondag start in de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Zonhoven. De Rotterdamse is de leider in het wereldbekerklassement.
Alvarado was de blikvanger in Gullegem, omdat andere grote namen als Fem van Empel en Puck Pieterse ontbraken. Ze kende een mislukte start en kwam totaal niet op gang op de zware modderstroken. Nadat de topfavoriet uit de koers was, ging alle aandacht naar de Britse Zoe Bäckstedt, die naar de winst soleerde. Ze had aan de finish een kleine dertig seconden voorsprong op Manon Bakker. Inge van der Heijden eindigde als derde.
Michael Vanthourenhout won de cross bij de mannen. De Europees kampioen uit België profiteerde van de afwezigheid van de 'grote drie' Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Tom Pidcock. De Brit Cameron Mason reed op het modderige parcours op gepaste afstand van Vanthourenhout naar de tweede plaats en de Belg Joran Wyseure werd derde.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
5 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden