Operazangeres Cora Canne Meijer overleden
LAREN (ANP) - Operazangeres Cora Canne Meijer is op 91-jarige leeftijd overleden. Ze stierf dinsdag in het Rosa Spier Huis in Laren, maakte haar zoon bekend.
De in Haarlem geboren mezzosopraan studeerde in Amsterdam aan het conservatorium. In 1950 debuteerde ze bij de Nederlandse Opera in La Traviata. Een lange carrière volgde. Van 1960 tot 1962 was ze verbonden aan de opera van Zürich in Zwitserland. In 1971 keerde ze terug in ons land in de rol van Carmen bij de Nederlandse Operastichting en in 1996 stond ze nog op het podium in de opera Andrea Chénier tijdens een uitvoering in De Matinee op de Vrije Zaterdag.
Cora Canne Meijer werkte eveneens decennialang als hoofdvakdocente zang aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. De crematie is in besloten kring.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Clen V., die wordt verdacht van het doden van zijn partner in Amsterdam-Zuid, beroept zich op zijn zwijgrecht. De officier van justitie roept de verdachte op te gaan verklaren. Dat deed ze woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk vuurwerkverbod voor consumenten is komende jaarwisseling van kracht. Staatssecretaris Annet Bertram (Milieu) heeft formeel het besluit genomen dat de wet bekrachtigt. De Tweede Kamer stemde al in 2025 in met een landelijk verbod op initiatief van PRO en Partij voor de Dieren.
35 minuten geledenBERGAMBACHT (ANP) - Een groep boeren is van plan om woensdagochtend met tractoren vanuit Bergambacht naar Den Haag te rijden om te protesteren tegen de nieuwe stikstofplannen van het kabinet. Het gaat om ongeveer 25 tot 30 tractoren, zegt melkveehouder Floor de Jong. Het is volgens hem niet de bedoeling om hinder te veroorzaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD houden zich niet altijd aan de wet als de inlichtingendiensten grote bestanden met gevoelige persoonsgegevens verwerken, stelt toezichthouder CTIVD. Steeds meer afdelingen binnen de diensten verwerken zulke bergen informatie. Maar niemand ziet er centraal op toe of dit ook volgens de regels gebeurt. Ook is toegang verleend tot zulke gegevens aan medewerkers die daarvoor geen bevoegdheid (meer) hadden.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Moedermelk van vrouwen bevat PFAS. Pasgeboren baby's krijgen die schadelijke stoffen daardoor binnen. Het gaat meestal om kleine hoeveelheden, maar in een op de vijf gevallen zitten de concentraties boven de zogeheten risicogrens. Gezondheidsschade is dan niet uit te sluiten, hoewel dat niet betekent dat kinderen er meteen ziek door worden, concludeert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Noodfonds Energie is dit najaar opnieuw bedoeld voor mensen met een laag inkomen en een relatief hoge energierekening. De Tweede Kamer had eerder gevraagd om het fonds voor een bredere groep beschikbaar te stellen, maar minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken schrijft in een Kamerbrief dat een grotere doelgroep ervoor zou zorgen dat juist de meest kwetsbare doelgroep minder geholpen zou worden.
2 uur geledenVENEZUELA (ANP) - Het Nederlandse reddingsteam USAR dat in Venezuela na de aardbevingen naar overlevenden heeft gezocht, vertrekt weer naar huis. Het team begon afgelopen vrijdag en "pakt vandaag weer in", zei een woordvoerder woensdagochtend op NPO Radio 1.
3 uur geleden