Operationele kwartaalwinst Samsung fors hoger dan vorig jaar
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics behaalt vanwege goede verkoopcijfers en een herstellende markt voor geheugenchips in het laatste kwartaal van 2021 een operationele winst van 13,8 biljoen won, omgerekend ruim 10 miljard euro. Dat is meer dan 50 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Toch bleef de operationele winst achter bij de verwachtingen van experts, die uitgingen van een bedrag van 15,2 biljoen won. De omzet van het grootste bedrijf van Zuid-Korea steeg in het laatste kwartaal van vorig jaar wel sneller dan verwacht met 23 procent naar 76 biljoen won (bijna 56 miljard euro).
De aandelen van het bedrijf stegen na de publicatie van de cijfers met 2 procent in waarde op de beurs in Seoul.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
3 uur geleden