Openwaterzwemster Vermeulen kiest voor studie
NIEUWEGEIN (ANP) - Openwaterzwemster Esmee Vermeulen heeft besloten haar loopbaan te beëindigen. De 23-jarige zwemster gaat zich richten op haar maatschappelijke carrière.
Vermeulen begon haar loopbaan in het wedstrijdbad. Ze deed mee aan EK's en WK's op de korte- en langebaan. In 2017 besloot ze over te stappen naar het open water. Tijdens de Europese Kampioenschappen in Glasgow debuteerde ze bij een titeltoernooi. Ze behaalde een bronzen medaille op de 10 kilometer en goud op de 5 kilometer gemengde estafette. Tijdens de wereldkampioenschappen vorig jaar in Zuid-Korea slaagde ze er echter niet in zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Tokio.
"Ik wil mijn droom om geneeskunde te studeren nu voorrang geven", zegt Vermeulen op de website van de KNZB. "Ik wil alle coaches en begeleiders die een bijdrage hebben geleverd aan mijn zwemloopbaan ontzettend bedanken en ook mijn teamgenoten, met wie ik zoveel banen samen heb gezwommen en lief en leed mee heb gedeeld. Ik ga het zwemmen missen, maar verheug me ook op de wereld buiten de topsport."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
7 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
3 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
5 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
19 uur geleden